"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Pirital tuleb suur ülelinnaline spordipäev (0)
22. september 2008

Ulatusliku programmi “Tallinn liigub!” hooaja lõpuüritus toimub laupäeval, 27. septembril Pirita spordikeskuses (Rummu tee 3).

8Ulatusliku programmi “Tallinn liigub!” hooaja lõpuüritus toimub laupäeval, 27. septembril Pirita spordikeskuses (Rummu tee 3).

Hooaja lõpuüritus on ühtaegu nii informatiivne kui ka sportlik ning kes soovib, võib osa saada ainukesest Tallinnas toimuvast maratonist. Kavasse kuuluvad ka lastejooksud ning traditsioonilised distantsid, näiteks 5 km ja 10 km.
Kell 10 algab Lillepi pargis Lotte Tibu minimaraton, kell 11 suur maraton ja 10 km jooks, kell 12.15 aga 5 km metsajooks ja kepikõnd. Finiš Pirita velodroomil suletakse kell 17.
Kohapeal loositakse kõigi programmist aktiivselt osavõtnute vahel välja kokku 100 hinnalist preemiat, alustades kvaliteetsest spordivarustusest (jalgrattad, rulluisud, jooksujalanõud jmt) ja lõpetades spordibaaside vabapääsmetega (ujula, kergejõustikuhalli ning jäähalli vabapääsmed).
Kohale tulevad ka linnajuhid ja “Tallinn liigub!” spordiürituste korraldajad. Meeleolu hoiavad üleval Ivo Linna ja ansambel Rock Hotel.
“On hea meel tõdeda, et programm “Tallinn liigub!” on osutunud niivõrd elujõuliseks projektiks,” ütles Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja asetäitja Priit Ilver. “Kuna spordiüritustest osavõtvate linlaste hulk pidevalt tõuseb, loodame järgmisel aastal programmi raames toimuvate spordisündmuste ja nendest osavõtjate hulga suurenemist.”
Tänu tallinlaste aktiivsele osalusele ja tõusvale huvile “Tallinn liigub!” ürituste vastu suurendati programmi eelarvet tänavu ligi poole võrra ehk 1,5 miljonilt 2,8 miljonile kroonile. Samuti pandi rohkem rõhku rulluisuüritustele. Suusaürituste korraldamine jäi Ilveri sõnul paraku nigelate ilmaolude tõttu väga tagasihoidlikuks.
Tallinn käivitas ulatusliku terviseliikumise programmi juba 2005. aasta suvel. Tegemist on seni suurima linna otsesel initsiatiivil toimuva tervisespordi sarjaga.
Tänavu on programmi raames kavas kokku 228 tervisespordiga seonduvat üritust, suurimad neist on näiteks Hansapanga Tervisejooks, Energiakõnd, Tallinna Linnaorienteerumine, Nõmme Seeriajooks, Friday Night Skate jpm.
Selleks, et motiveerida linlasi aktiivselt programmi kuuluvatest üritustest osa võtma, jagati kõigil spordiüritustel “Tallinn liigub!” žetoone. Kõigi vahel, kes saadavad hiljemalt 25. septembriks 20 žetooni Tallinna Spordi- ja Noorsooametisse, loositakse 27. septembri hooaja lõpuüritusel välja 100 erinevat auhinda!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.