"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Prügihunt viib jäätmejaama ning peab turgu (0)
22. september 2008

21. septembrist 19. oktoobrini kestev linna Prügihundi kampaania õpetab tänavu jäätmejaamade kasutamist.

21. septembrist 19. oktoobrini kestev linna Prügihundi kampaania õpetab tänavu jäätmejaamade kasutamist.

Tallinna Keskkonnaameti vanemspetsialisti Katrin Rannama sõnul on ettevõtmise eesmärk inimeste teadlikkuse tõstmine. “Tahame, et inimesed märkaksid, mida nad ostavad ja teaksid, kuhu ja kuidas nad viskavad ostust tekkinud prügi,” selgitas Rannama. “Tutvustamegi kampaania raames kohti, kuhu saab erinevat prahti viia.”
Prügihunt algas 21. septembril Artelli 15 asuvas jäätmejaamas tasuta kogupere üritusega, kus kõigil kohaletulnutel oli võimalik tutvuda jäätmejaama tööga, meisterdada töötubades ning tutvuda säästva tarbimise ja jäätmeinfoga.

Lõbus keskkonnamäng
Terve kampaania vältel toimuvad Rahvusraamatukogus säästlikkuse ja prügisorteerimise alased infotunnid asutustele, teiste seas kontoritele, toitlustusfirmadele, tootmisettevõtetele ning koolidele ja lasteaedadele. Koolide lähedale tulevad lisaks sorteerimisalase teabega infolavad.
Samuti on kogu kampaania jooksul kavas ka keskkonnamäng “Sõprade prügiring”, mille eesmärk on propageerida jäätmejaama kasutamist. “Osalemiseks peab võistleja moodustama võistkonna tuttavatest, kes kõik viivad kampaania jooksul oma prügi jäätmejaama,” selgitas Rannama. “Võidab see kodanik, kelle algatusel tekkis kõige rohkemaarvulisem meeskond.” Mängus osalemiseks peab keti algataja ehk Kapten registreeruma Prügihundi kodulehel. Auhinnaks on seiklusfirma “360 kraadi” kinkekaart väärtuses 6000 krooni.

Koolitus koolilehtedele
Prügihundi raames korraldavad Tallinna Keskkonnaamet ja OÜ Kesto 4., 5., 11. ja 12. oktoobril ohtlike jäätmete kogumise, mille raames saab tasuta ära anda kodumajapidamises tekkinud ohtlikud jäätmed.
17. oktoobril korraldab keskkonnaamet treeningpäeva koolilehtede toimetajatele, kus lisaks käitlusteabele viiakse huvilised ekskursioonile prügi sorteerimise asutusse ja Tallinna prügilasse.
Prügihundi igasügisesed kampaaniad on toimunud alates 2003. aastast. Varasemate aastate keskkonna- ja jäätmekampaaniate eesmärgiks oli tõsta Tallinna elanike teadlikkust ja informeeritust jäätmekäitlusprobleemidest, arendada prügisorteerimist hõlbustavaid teadmisi ning suurendada ümbritseva keskkonna märkamist ja sellest hoolimist. Lisainfot ürituste kohta saab kampaania koduleheküljelt www.prygihunt.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.