"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Ülemistele ja Stroomi metsa tulevad terviserajad (0)
22. september 2008

Tuleval aastal soovib linn asuda rajama uusi terviseradasid paralleelselt nii Ülemiste järve lähedale kui ka Stroomi metsa, millega suurenevad veel kahe linnaosa tasuta sportimise võimalused.

Tuleval aastal soovib linn asuda rajama uusi terviseradasid paralleelselt nii Ülemiste järve lähedale kui ka Stroomi metsa, millega suurenevad veel kahe linnaosa tasuta sportimise võimalused.

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti juhataja Rein Ilves rääkis, et Ülemiste valgustatud terviserada tuleb esialgse plaani kohaselt 2,5 km pikkune ning see jääb Pärnu maantee ja Ülemiste järve vahelisse metsatukka. “Uus terviserada jääb kesklinna territooriumile ja õigustab end täiesti – mujale seal sellist tervisespordi oaasi rajada ei saa,” ütles Ilves. Praegu sõidetakse metsas tema sõnul ATVde ja autodega, kuid pärast terviseraja tulekut kaob see variant ära. Looduslikust materjalist kattega terviserajal saaksid sportida tervisejooksjad, kepikõndijad ja jalgratturid ning talvel suusatajad. Selleks paigaldatakse ka vastav märgistus.
Samuti on terviseraja juurde plaanitud ehitada jõulinnakud, kus spordiharrastajad saaksid ennast venitada-painutada või jõuharjutusi teha.
“Tulevikus loodame terviserada laiendada raudtee alt läbi mineva tunneli abil,” tutvustas Ilves plaane.
Koostöös SAga Eesti Terviserajad loodetakse Ülemiste terviserada valmis saada juba järgmisel aastal. Projekti maksumus on ligikaudu 5 miljonit krooni.
Veel plaanib linn rajada sarnase, kahe kuni kolme kilomeetri pikkuse valgustatud terviseraja Stroomi metsa.
Praegu on Tallinnas neli korralikku terviserada: Pirita, Nõmme, Harku ja Ilmarise.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.