"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hooldekodu eakad saavad paremad olmetingimused (0)
29. september 2008

Septembris algas Tallinna Iru Hooldekodus kõige kehvemas seisus oleva korpuse remont, mille lõpetamisel paranevad oluliselt eakate elutingimused.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on  linn viimasel kümnel aastal Iru Hooldekodu renoveerinud enam kui 100 miljoni krooni eest, neist viimasel kolmel aastal on investeeritud 42 miljonit krooni.
 “Aastatel 2006–2007 renoveeriti kolmas elumaja, samal aastal algas teise korpuse remont,” rääkis Martinson, “korrastatud on trasse ja territooriumi. Suvel hankisime Iru hooldekodule 60 moodsat hooldusvoodit, septembris algas viimase,  kõige kehvemas seisus oleva elukorpuse remont, mis peaks plaanide kohaselt lõpule jõudma järgmisel aastal.”
Et hooldekodu renoveerimine lõpule viia, korraldas Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet riigihanke ehitaja leidmiseks. Renoveerimistöid hakkab tegema Raketis Grupp OÜ, tööde maksumus on 16,4 miljonit krooni.
“Tallinna linn näeb oma arengukavas ette ka kuni 150kohalist õenduskodu Iru Hooldekodu ligiduses, milleks taotleme Euroopa Liidu struktuurfondide toetust,” tutvustas Martinson plaane. 
Iru hooldekodus on praegu 385 voodikohta 1-4kohalistes tubades. Hooldekodu elanikest 260 vajab üldhooldust, ülejäänud ka õendusabi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.