"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
ID-piletist abi ka puudega inimestele (0)
29. september 2008

1. oktoobrist muutub Tallinna ühistranspordis puuetega inimeste tasuta sõidu tõestamine mugavamaks, enam pole tarvis kaasas kanda sõiduõiguse tõendamiseks muud dokumenti kui ID-kaart.
Puudega inimene saab registreerida linnaosa sotsiaalhoolekande osakonna kaudu oma andmed sertifitseerimiskeskuse ühtsesse piletisüsteemi.
Registreerimiseks vajalikud dokumendid on AEK tõend puude määramise kohta (originaal), raske nägemispuudega isikul ka pensioniameti tõend nägemispuude kohta, ID-kaart. Sotsiaaltöötaja kannab andmed ühtsesse piletisüsteemi ja need on seal nähtavad, kuni puue on määratud. Kord kehtib ID-pileti kasutamisel ja ka paberpileti ostmisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.