"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Jäätmeveo hinnatõusule näidati punast tuld (0)
29. september 2008

Tallinna Linnavalitsus otsustas kolmapäeval mitte rahuldada OÜ Adelan Prügiveod, AS Cleanaway ja OÜ Resk taotlusi suurendada jäätmeveo teenustasusid eelnimetatud firmade korraldatavates jäätmeveopiirkondades.
Tallinna Linnavalitsusele esitasid korraldatud jäätmeveo teenustasude suurendamiseks taotlused kolm vedajat: Adelan Prügiveod OÜ kolme piirkonna, AS Cleanaway nelja piirkonna ja OÜ Resk ühe piirkonna kohta.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul jäätmeveo teenustasude suurendamiseks vajadust ei ole. “Kuna kogutud biolagunduvate köögi- ja sööklajäätmete käitluskulud on vähenenud ja vanapaber on teisese toormena muutunud likviidseks ja kütusehind on hakanud langema ning võttes arvesse Eesti praegust majanduslikku situatsiooni, siis otsustas linnavalitsus mitte nõustuda jäätmeveo teenustasude suurendamisega,” tõdes Mutli.
Tallinna korraldatud jäätmeveo rakendamise kord sätestab, et ettevõtjatel, kes konkursi tulemusena saavad ainuõiguse jäätmeveoks teatud piirkonnas, puudub võimalus ühepoolselt suurendada teenustasusid. Vedaja saab taotleda teenustasu suurendamist linnavalitsuselt, kuid mitte rohkem kui kord aastas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.