"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kaamerad hakkavad autosid jälgima (0)
29. september 2008

Peagi saavad “Pargi ja reisi” süsteemi kasutajad oma parklas olevat autot veebikaameraga jälgida.

Peagi saavad “Pargi ja reisi” süsteemi kasutajad oma parklas olevat autot veebikaameraga jälgida.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul plaanib linn lähiajal tähelepanuväärset uuendust “Pargi ja reisi” süsteemis. “Nimelt järgmise nädala jooksul anname linlaste kasutusse veebilahenduse, mille abil on neil võimalus pidevalt jälgida, näiteks töö juures olles, oma autot “Pargi ja reisi” parklas,” lausus Mutli. “See peaks paadunud autokasutajate meeli tublisti rahustama.”
Sügise algusest on selgelt märgata ka “Pargi ja reisi” (P&R) süsteemi kasutatavuses – suvega võrreldes P&R süsteemi kasutajate arv kahekordistus, tõustes 30lt 65 kasutajani päevas. “Kui suvel oli parklas keskmiselt 30-40 kasutajat, siis juba eelmise kuu lõpus oli see number tõusnud üle 40 ja septembri alguses oli parkla kasutajate arv kohati 55,” lisas Mutli. “Selle kuu teisel poolel on igapäevaselt parkla kasutajate arv tõusnud 65ni.”
“Pargi ja reisi” süsteemi parklas on mehitatud valve ning parkimine on tasuta. Süsteemi kasutamiseks on tarvis omada ühistranspordis sõitmiseks kas ühepäevapiletit või mõnda perioodikaardi, näiteks kuu- või siis kvartalikaarti.
“Pargi ja reisi” süsteemi hakati pealinnas juurutama 1. juulist 2007. Eelmise aasta augustis valmis ka Pirita tee ühistranspordirada, andes tõsise tõuke süsteemi arengusse ja tõstes selle kasutatavust veelgi.
“Pargi ja reisi” süsteem on Lääne-Euroopas ja Põhja-Ameerikas laialt levinud ning end tõestanud, hoides kokku inimeste raha, aega ja liiklusest põhjustatud frustratsiooni ning vähendades liikluskoormust linna teedel eriti hommikuste ja õhtuste tipptundide ajal. Baltimaade linnadest on “Pargi ja reisi” süsteem olemas vaid Tallinnas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.