"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kodutute varjupaigad saavad professionaalsed turvajaid (0)
29. september 2008

Kuna kodutute varjupaiku ja nende elanike turvalisust häirivad vanglast vabanenud kodutud, siis hakkavad seal tööle kutselised turvamehed.

Kuna kodutute varjupaiku ja nende elanike turvalisust häirivad vanglast vabanenud kodutud, siis hakkavad seal tööle kutselised turvamehed.

Vanglast vabanenute osakaal on varjupaik-öömajade klientuuris suurenenud ja jätkuva kriminaliseerumisega on sagenenud alkoholi ja muude keelatud ainete majja toomine, öised tülid klientide vahel, töötajate ähvardamine füüsilise vägivallaga ja kallaletungikatsed.
“Siiani oli kodutute varjupaik-öömajades öösel valves valvurid ehk sotsiaalassistendid, kuid arvestades tekkinud olukorda, on vajalik rakendada professionaalset turvateenust,” ütles abilinnapea Merike Martinson. Mehitatud valveteenuse ostmisega tagatakse kord ja turvalisus õhtu-, öö- ja hommikutundideks, kella 21 kuni 9. Sellesse ajavahemikku jääb öömaja klientide majutamine, öörahu tagamine ja hommikul öömajaliste väljasaatmine.
Linnavalitsus otsustas kujunenud olukorras eraldada reservfondist varjupaik-öömajadele lisavalveteenuse ostuks 220 000 krooni. Sellest summast saab 120 000 krooni MTÜ Tallinna Hoolekande Keskus turvafirma palkamiseks Alasi 8 asuvasse öömajja ja 100 000 krooni Tallinna Sotsiaaltöö Keskus aadressil Kopli 79 paikneva öömaja-varjupaiga jaoks.
Martinson nentis, et sotsiaalministeerium enam vanglast vabanenute rehabilitatsiooni ei toe­ta, justiitsministeerium neid üles­andeid üle pole võtnud ja nii peabki linn kandma olukorra kogu raskust. “Vajalik oleks täien­dada karistusseadustikku vabadus­kaotusliku karistuse alternatiiviga, oleme asunud koostama pöördumist Vabariigi Valitsusele vastava ettepanekuga,” ütles abilinnapea.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.