"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
MuPo võttis erafirma töö edukalt üle (0)
29. september 2008

Munitsipaalpolitsei on suutnud bussidest ja trammidest “jäneseid” püüda palju edukamalt, kui seda tegi teenust varem osutanud erafirma.
Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on Tallinna munitsipaalpolitsei üksus jõudmas väärteomenetluste hulgalt samale tasemele, kui oli ASi Ühisteenused ühistransporti kontrollinud meeskond, samas kui üksus on veel lõplikult komplekteerimata.
“Väärteomenetluste arvult inspektori kohta edestatakse Ühisteenuseid oluliselt,” lisas Aas, kelle sõnul on seatud eesmärgiks jõuda oktoobrikuu jooksul viie mobiilse kontrollekipaažini. “Ühisteenustest võeti MuPosse üle vaid kaheksa kontrolöri, ülejäänud ei vastanud ametikohale esitatavatele nõuetele,” selgitas Aas. “Enamik piletikontrolliüksuse isikkoosseisust on ametisse võetud avaliku konkursi korras.”
MuPo kontrolliosakond alustas 1. juulil tööd 14 ametnikuga, kuu lõpuks oli osakonnas 23 inspektorit, praeguseks on teenistuse võetud 34 inspektorit.
Juulis kontrolliti 1811 ühissõidukis kokku ca 40 500 reisijat, avastati 1841 sõiduõiguseta reisijat ning määrati kokku 500 620 krooni ulatuses trah­ve, keskmiselt 330 krooni iga sõi­du­õiguseta sõitja kohta. Augustis kontrolliti aga 3543 ühissõidukis kokku ca 90 000 reisijat, avastati 3890 sõiduõiguseta reisijat, kellele määrati kokku 1 141 980 krooni trah­ve, keskmiselt 338 krooni iga sõiduõiguseta sõitja kohta.
Riigikohtu otsus, mille järgi erafirmal puudub õigus olla karistavaks organiks, sundis Tallinna Linnavalitsust lõpetama lepingu ASiga Ühisteenused ning moodustama MuPo juurde eraldiseisva piletikontrolliüksuse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.