"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Sünnipäevatoetuse saajate ring laienenud (0)
29. september 2008

2005. aastast lastele makstava sünnipäevatoetuse saajate ringi on viimastel aastatel pidevalt laiendatud ning kasvanud on ka väljamakstav summa.
Tänavu  septembri seisuga on sünnipäevatoetust makstud välja 3,6 miljonit krooni. Toetuse maksmine on suurenenud mitte üksnes sünnipäevalaste ringi laiendamise, vaid ka inimeste parema informeerituse tõttu.
“Tänavu rakendati toetuse maksmiseks ka vastav programm ning see on viimane kord, mil lapsevanem pidi toetust igal aastal uuesti taotlema,” ütles Martinson. “Järgmisest aastast alates peab seda tegema ainult esimene kord ning edaspidi laekub toetus lapse sünnipäevakuul. Püüame tulla inimestele lähemale ning teha asjaajamine võimalikult vähem tülikaks.” 
2005. aastal maksti seda välja
1 648 000 krooni, 2006. aastal
3 142 000 krooni, 2007. aastal
4 452 000 krooni.
Tallinn alustas  toetuse  maksmist  pere teise ja järgnevate laste teiseks sünnipäevaks 2005. aastal ning nüüdseks on need lapsed saanud sünnipäevatoetust juba neli aastat järjest.
Sünnipäevatoetust makstakse pere teise ja järgnevate laste teiseks, kolmandaks, neljandaks ja viiendaks sünnipäevaks tingimusel, et üks vanematest või eestkostja on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta enne lapse sünnipäeva ning sünnipäevalaps ja pere esimene laps elavad rahvastikuregistri andmetel toetuse taotlejaga ühel aadressil. Avalduse toetuse saamiseks võib esitada alates lapse sünnipäevakuust kolme kuu jooksul pärast lapse sünnipäeva. Lapse hooldajal on õigus taotleda toetust ka tingimusel, kui ta rahvastikuregistri andmetel elab väljaspool Tallinna linna ja laps on Tallinna linna elanik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.