"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Abi eluasemeraskustes inimestele (0)
06. oktoober 2008

Männikul Kauge 4 kinnistul sai eelmisel nädalal nurgakivi uus eluasemeraskustes linlastele mõeldud sotsiaalmajutusüksus, mis järgmisel kevadel pakub peavarju 75 inimesele.
Sotsiaalmajutusüksusesse majutatava isiku kasutusse antakse voodikoht koos ühiskasutatavate ruumide ning osutatavate teenuste kasutamise õigusega. Inimene peab oma voodikoha eest kuus maksma 300 krooni.
Kauge 4 kinnistu maja tuleb eriline ka selle poolest, et see on esimene linna hoone, mille projekteerimisel ja ehitamisel rakendatakse energiasäästlikke tehnoloogiaid. Lisaks tavapärasele kaugkütte baasil toimivale kütte- ja veesoojendussüsteemile on majas päikesepaneelid sooja vee tootmiseks ning õhk-vesi tüüpi soojuspumbad hoone kütmiseks. “Selliseid hooneid pole teadaolevalt mujal Eestis rajatud,” teavitas abilinnapea Eha Võrk.
Sotsiaalmajutusüksuste rajamine Tallinnas on toimetulekuraskustega inimeste elutingimuste parandamise programmi “Igale kodutule oma kodu” üks meetmeid.
Samasugune üksus on kavas rajada ka aadressil Paljassaare tee 35. Sotsiaalmajutusüksusesse majutamist ootab Tallinnas üle 350 isiku, sh 73 toimetulekuraskustes ja üksikvanemaga perekonda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.