"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Abilaegas muutub hommiku­telefoniks (0)
06. oktoober 2008

Homsest muutub puuetega inimeste nõuandetelefoni Abilaegas tööaeg, teavet saab edaspidi esmaspäevast reedeni kell 9–12.
Möödunud aastal käivitunud nõuandetelefoni kõnede statistika näitas, et senised vastamisajad helistajatele ei sobinud. Õhtuti oli helistajaid vähe, kuid hommikuti helises telefon pidevalt ka siis, kui vastuvõttu ei toimunud. Klientide soovile vastu tulles töötab Abilaeka telefoniliin 608 8860 nüüd igal tööpäeval kella 9–12.
Nõuandetelefon on kujunenud nii puuetega inimestele igapäevaelu probleemides nõu andvaks teabeallikaks kui ka usaldusliiniks, kus pakutakse psühholoogilist nõustamist. 
Helistajatele antakse praktilist nõu puude astmete ja rehabilitatsiooniga seonduva, puude iseärasuste, erinevate toetuste, abivahendite, tööhõive, hariduse omandamise võimaluste jm kohta.
Kõned on anonüümsed ja helistada saavad nii eesti kui vene keelt kõnelevad kliendid kõikjalt Eestist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.