"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Innovaatiline äri- ja büroo­linnak Pärnu maanteele (0)
06. oktoober 2008

Pärnu maantee piirkonnast võib saada üks pealinna uusi ärikeskusi, kuna linnavalitsus kehtestas Pärnu mnt 158 kinnistu ja lähiala ning Hallivanamehe 4 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu.
“Tegemist on kiirelt areneva piirkonnaga, kus uusarenduste tulemusel tekib üks Tallinna uusi ärikeskusi,” ütles abilinnapea Taavi Aas. “Piirkond omab häid logistilisi ühendusi nii teiste linnaosade kui Tallinnast väljuvate magistraalidega,” lisas Aas. Pärnu maantee planeering on üks innovaatilistest projektidest.”
Pärnu mnt 158 kinnistu ja lähiala detailplaneering jagab 4,1 ha suuruse ala kaheksaks ärimaa ja viieks transpordimaa krundiks, kuhu on võimalik rajada viis kuni seitsmekorruselist ärihoonet, kaks kuni üheksakorruselist ärihoonet ning kuni kuue korrusega parkimismaja.
Planeeritavale alale hoonestuse kavandamisel arvestati Pärnu maan­tee äärse hoonestusega. Ehitusjoon määrati olemasolevate hoonete järgi. Raudtee ja hoonete vaheline ala on planeeritud Tondi tänavast Järve keskuseni viiva tänava ehitamiseks.
Arendaja on võtnud endale kohustuse rajada oma vahendite arvelt detailplaneeringukohased avalikult kasutatavad teed, välisvalgustuse, vihmaveekanalisatsiooni ning haljastuse.
Hallivanamehe 4 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu alusel liidetakse 1,1 ha suurusel maa-alal asuvad Hallivanamehe 4 ja 4a elamumaa kinnistud ärimaa krundiks ja jagatakse Pärnu mnt 150 transpordimaa krunt kaheks krundiks, Hallivanamehe tänava korrastamiseks planeeritud krundi sihtotstarbeks jääb transpordimaa ja teise krundi sihtotstarbeks ärimaa.
Hallivanamehe 4 ja 4a kinnistutest moodustatud ärimaa krundile saab ehitada kuni üheksakorruselise äri- ja büroohoone ning Pärnu mnt 150 krundile müügikioski ja kuni nelja maa-aluse korrusega parkla või maapealse parkla.
Planeeritava ala naaberkinnistuil paiknevad ABB ASi kontorihoone ning endise tootmiskombinaadi ARS hoone. Planeeringuala kontaktvööndis asub kvartal, mis jääb Kitseküla kõrghoonete piirkonda ja kuhu on kavandatud kuni 16korruseline hoone.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.