"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kino Sõprus ette tuleb purskkaev (0)
06. oktoober 2008

Kino Sõprus esist kaunistab juba järgmisel aastal uus purskkaev, mille ümber saab istepinkidel jalgu puhata.
Tallinna Kommunaalameti tellimusel esitas arhitektuuribüroo Järve & Tuulik OÜ purskkaevu rajamiseks kolm lahendusvarianti: “Võilill”, “Klassika” ja “Rukkilill”.
Linnaruumi sobivamaks lahenduseks tunnistati eskiisvariant “Rukkilill”, kuna kavand viitab kinohoone fassaadil olevatele ornamentidele, kus on samuti kasutatud rukkilille motiivi.
Eskiisi kohaselt kaetakse skväär heledamas ja tumedamas toonis malemustris laotud suurte graniitplaatidega, jätkates kinohoone fuajeed välisruumina. Platsile paigaldatakse metallist istepingid ja prügikastid.
Purskkaevu eeldatav ehitusmaksumus koos kinoesise skvääri graniitplaatidest katendi ja linnamööbliga on 5,5 miljonit krooni.
1955. aastal valminud kino Sõprus hoone ees asuvale sektorikujulisele väljakule oli esialgselt kavandatud samuti ümmarguse plaanilahendusega purskkaev, mis jäi tookord rajamata ning seega ei saanud teoks ka platsi kujundamine väikeseks linnaväljakuks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.