"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Koolitoetust saab taotleda kolm kuud (0)
06. oktoober 2008

5000 krooni suurust esmakordselt kooli mineva lapse toetust saab taotleda veel kahe kuu jooksul, ehkki tänaseks on enamik toetustest juba välja makstud. 1. oktoobriks oli Tallinna linna poolt kõnealust toetust välja makstud rohkem kui 12 miljoni krooni eest. Toetust saab taotleda veel kolme kuu jooksul alates õppeaasta algusest.
Tallinna linn maksab esmakordselt kooli mineva lapse toetust alates 2003. aastast. Toetust makstakse avalduse alusel lapsevanemale, eestkostjale või lapse hooldajale tingimusel, et vähemalt üks vanematest on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta enne lapse kooliminekut ning laps on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna elanik, elab toetuse taotlejaga ühel aadressil ja asub õppima Tallinna koolis. Toetus määratakse kooli õpilaste kinnitatud nimekirjade alusel. Avaldus toetuse saamiseks tuleb esitada kolme kuu jooksul alates õppeaasta algusest.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on see toetuseliik enamikule peredest väga vajalik. “Lapsevanemate tagasiside kinnitab, et linna abi niinimetatud ranitsatoetusena kulub enamasti vajalikele koolitarvetele, riietele ja spordivarustusele,” ütles Martinson. “Kõik need kulutused ühekorraga välja käia on pere rahakotile sageli väga suur koorem ja linna poolt makstav viis tuhat krooni on siin suureks abiks.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.