"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Lastepsühhiaatria vajab arendamist (0)
06. oktoober 2008

Tallinna Lastehaigla saatis kirja valitsusele, juhtides tähelepanu laste psühhiaatrilise ravi arendamise vajadusele. Samuti paluti valitsusel toetada Laste Vaimse Tervise Keskuse rajamist.    
Seitsme aasta eest ehitati Tallinna linna viie miljoni kroonise toetusega Tallinna Lastehaigla juurde tookord ainulaadne psühhiaatriaüksus, kuhu pääsemiseks on praeguseks kahe kuu pikkused järjekorrad. Linn on üksuse tegutsemist toetanud aastate jooksul 11,5 miljoni krooniga.
2004. aastal jäi lastehaigla üksuse laienduse, Laste Vaimse Tervise Keskuse rajamiseks Euroopa struktuurfondidelt finantseeringut taotledes esimesena välja, lubadusega saada riiklik toetus järgmisest eraldisest aastal 2008. Ent ka tänavu jäädi rahast ilma.
 “Olukorras, kus pidevalt suureneb haiglaravi vajavate psüühika- ja sõltuvushäiretega laste arv, on selline otsus täiesti vastutustundetu,” ütles abilinnapea Merike Martinson. “Pöördume nüüd peaministri, sotsiaalministri, haridusministri ja siseministri poole, kelle valdkonda otsus tulevikkusuunatult otseselt puudutab. Tahame väga uskuda, et valitsus veel kord kaalub seda vastutust, mis riiklikul tasandil võetakse.”
Vaimse tervise häirete esinemine lastel on viie aasta jooksul tõusnud üle 20% ja kohati esineb psüühikahäireid ligi 25% lastest. Eestis on selliseid lapsi kuni 57 700.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.