"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Naudi vene teatrit “Kirsiaiast” Gogolini (0)
06. oktoober 2008

10.–19. oktoobrini võivad eesti teatrisõbrad vaadata vene teatrite tippetendusi festivalil “Kuldne Mask”.

10.–19. oktoobrini võivad eesti teatrisõbrad vaadata vene teatrite tippetendusi festivalil “Kuldne Mask”.

“Meie püüdlus on see, et kava oleks mitmekesine,” lausus festivali organiseerija Svetlana Jantšek. “Kindlasti on programmis midagi n-ö “värsket”, just lavale jõudnut, seekord siis “Jutustus õnnelikust Moskvast”. Alati on programmis ka mõni legendaarne lavastus.” Neljandal festivalil on selleks Eimuntas Nekrošiuse “Kirsiaed”, legendaarse leedu lavastaja esimene töö vene näitlejatega.
Jantšeki sõnul on etendustel seni olnud alati väga palju eesti publikut. “Seepärast on alati ka sünkroontõlge eesti keelde,” lausus ta.
Alati püütakse säilitada ka lavastuste väline ilme. Samas on Tallinna lavade mõõtmed väiksemad, seetõttu tuleb mõnigi kord dekoratsioone ümber teha. Ainus lava, mille mõõtmed on Moskva lavadega võrreldavad, on ooperiteater Estonial.
Jantšeki sõnul on põhimõtteks, et etendust peab saama vaadata võimalikult palju inimesi, nii püütakse piletihind hoida madal. “On VIP-piletid ja väga “demokraatliku hinnaga” 150–200kroonised piletid,” lausus Jantsek. “Ka teatriüliõpilaste piletitel on veel omakorda allahindlus. “Kui aga piletid on välja müüdud, siis pannakse tudengitele padjad põrandale ja nad võivad etendust tasuta vaadata.”

* * *
Parimad vene etendused:


10. ja 11. oktoober, Lindakivi kultuurikeskus

“Mängurid” Nikolai Gogol, Sergei Ženovatši juhtimisel tegutseva Moskva Teatrikunsti Stuudio
11. oktoober, Nuku- ja Noorsooteater
“Tuhkatriinu” Charles Perrault’ muinasjutu ainetel, Marionetiteater Nukumaja, Sankt-Peterburg
12. oktoober, Nuku- ja Noorsooteater

“Uinuv kaunitar” Charles Perrault, Marionetiteater Nukumaja, Sankt-Peterburg
16. oktoober, Vene Teater
“Komitasi laulud” Natalia Kasparova Tantsukompanii, Sankt-Peterburg
17. ja 18. oktoober, Teater NO99
“Jutustus õnnelikust Moskvast” Andrei Platonov, Moskva Teater-stuudio Oleg Tabakovi juhtimisel
18. ja 19. oktoober, Vene Teater

“Kirsiaed” Anton Tšehhov,         K. Stanislavski Rahvusvahelise Fondi (Moskva) ja Teater Meno Fortas (Vilnius) ühisprojekt

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.