"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Parima haljastusega ­suve­kohvikus sillerdab vesi (0)
06. oktoober 2008

Tallinna parima püsihaljastusega suvekohviku konkursi võitis Alfredi pubi, kus võib istuda tiigi veerel ja kuulata linnulaulu. Järgmisel suvel saab seal istuda ehk juba indiaani püstkojas.

Tallinna parima püsihaljastusega suvekohviku konkursi võitis Alfredi pubi, kus võib istuda tiigi veerel ja kuulata linnulaulu. Järgmisel suvel saab seal istuda ehk juba indiaani püstkojas.

“Meie kohvik on nagu iluaed,” rääkis  uhkusega Alfredi pubi juhataja Armin Velgre.  “Meil on paekiviteed, kiviktaimlad, väike tiik, vana kirsipuu ja õunapuu, mille all saab istuda.”
Komisjon, kes võitja välja valis, nimetab Alfredi pubi esteetiliseks, turvaliseks ja mõnusaks istumiskohaks. “Väga ilus liigendatus taimedega, väga hea taimede valik, praktiliselt hooldusvaba,” kiitis Tallinna linnaaednik Karmen Kähr. Tema sõnul on haljastus kohvikute juures oluline komponent. “Tihedalt asustatud liiklusrohkete tänavate ääres, kus enamik meie suvekohvikutest paikneb, on haljastus sageli lausa eluliseks küsimuseks muutunud,” lisas ta.
Ka külalistele meeldib hästi haljastatud Alfredi pubis. “Inimestele meeldib loodus ja linnulaulu kuulata,” sõnas Velgre. Kuigi tänavune suvi oli vihmane, oli kohvikul külastajaid küll. “Eriti palju oli meil külalisi, kui meile parima haljastusega suvekohviku auhind anti,” lisas Velgre. Järgmisel suvel on Alfredi pubil plaanis kohviku juurde teha ka indiaani püstkoda.
Konkursil võisid Tallinna suvekohvikud osaleda kahes võistlusklassis: püsihaljastusega toitlustusasutused ning ajutise suvelahendusega väliterrassid. Kui püsilahenduste kategoorias sai esimese koha Alfredi pubi, siis teise grupi konkurssi ehk ajutise suvelahendusega väliterrassi kategooria võitjaks sai restoran Peppersack. “Peppersacki väliterrass oli rikkalikult hea taimevalikuga ja hästi hooldatud,” sõnas linnaaednik Karmen Kähr. Just hooldatus oli see, mida komisjon esmajoones arvesse võttis. “Meil oli kõige värviküllasem lillevalik,” nentis restorani Peppersack juhatuse liige Enn Vanaküla. Peppersack mitte ei ürita ainult suvel haljastusega rõõmustada, vaid aastaringselt on midagi uut. “Lihavõttepühade ajal on meie restoranis päris muru ja ka jõuludel on meil kuusk tuppa toodud,” sõnas Vanaküla. Tema sõnul on lihtsalt toitu müüa keeruline, tuleb eristuda, kuna konkurents on suur. “Suveterrass ja haljastus annab kindlasti konkurentsieelise,” ütles Vanaküla.
Järgmiseks suveks on Peppersackil juba uued plaanid, kuidas haljastust teha. “Inimesel, kes meil haljastusega vabatahtlikult tegeleb, on juba uued plaanid, kuid neid me ei avalikustaks praegu,” sõnas Vanaküla.
Komisjoni otsuse kohaselt osutusid konkursivõitjateks püsilahenduste kategoorias: I koht – Alfredi pubi, II koht – Siili pubi, III koht – Pirosmani trahter, tänukirja sai kohvik Sõprus; suveterrasside kategoorias:  I koht – restoran Peppersack, II koht – restoran Olde Hansa, III koht – restoran Glazz, tänukirja sai restoran Ribe.
Konkursi “Parima haljastusega suvekohvik” autasufond 60 000 krooni jagunes järgmiselt: I koht – à 15 000  krooni, II koht – à 10 000 krooni ja III koht – à 5000 krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.