"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Üks küsimus: Kuidas mõjutavad riigi kärped Tallinna hariduselu? (0)
06. oktoober 2008

Vastab abilinnapea Kaia Jäppinen:

Vastab abilinnapea Kaia Jäppinen:

Riigipoolsest rahasüstist jäävad järgmisel aastal täielikult ilma nii pealinna lasteaiad, ent ka Lauluväljak ja loomaaed. Lubatust vähem raha laekub ka õpetajate palkadeks ja raamatukogudele.
“Kui näiteks tänavu oli lasteaedade investeeringuteks riigieelarves ette nähtud 150 miljonit krooni, siis 2009. aastal on see arv null krooni,” lausus haridust kureeriv abilinnapea Kaia Jäppinen. “Samuti jääb riigilt saamata koolide investeeringuteks ligikaudu 50 miljonit krooni, sest koolilaste pearaha investeeringute komponent väheneb viis korda.”
Ka haridustöötajate palgatõus on riigieelarves planeeritud vaid 8% suurune. “Kui me tahame õpetajatele säilitada palgatõusu kasvu lubatud 20% tasemel, siis nõuab see linna eelarvest üle 100 miljoni krooni lisaraha,” lausus Jäppinen.
“Riik peaks toetama vastavalt varem sõlmitud kokkuleppele iga-aastaselt ka Lauluväljaku arendust 20 miljoni krooniga, ent tegelikult on nende tugi 2009. aastal taas null krooni. Tallinna Loomaaia arendamiseks ei ole ette nähtud mingeid vahendeid, ka vähendatakse Linnateatri toetust 10%. Samuti vähendati raamatukogudele teavikute ostmise raha umbes miljoni krooni võrra.
Riik pidanuks ka kultuuripealinna projekti toetama vastavalt kultuuripealinna eelarve strateegiale 29,8 miljoniga, ent nüüd toetatakse seda vaid 10 miljoni krooniga.
Tasub mainida ka seda, et linn hakkab ka treeneritele nn pearaha ehk treeneritasu maksma. See oleks tegelikult riigi kohustus ja seda on riik eesotsas treenerite ühenduse ja selle juhi Margus Allikmaaga aastaid lubanud. Veel võib mainida, et tänu muudatustele hasartmängumaksu laekumise korras ei suuda riik ilmselt toetada Kulka kaudu erinevaid kultuuri- ja spordiüritusi, mistõttu linnale jääb siin suurem koormus.” 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.