"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Ettevõtluspäeval pärjati parimaid ettevõtteid (0)
13. oktoober 2008

Eelmisel nädalal valiti Tallinna ettevõtluspäeva raames välja pealinna silmapaistvamad ettevõtted. Auhinnad said kätte nii Särav startija, Noor ettevõtja, Inkubaatoriettevõte, Arendusprojekt, Vastutustundlik ettevõte, Turismitegu ja eriauhinna rakenduslik teadustöö.

Eelmisel nädalal valiti Tallinna ettevõtluspäeva raames välja pealinna silmapaistvamad ettevõtted. Auhinnad said kätte nii Särav startija, Noor ettevõtja, Inkubaatoriettevõte, Arendusprojekt, Vastutustundlik ettevõte, Turismitegu ja eriauhinna rakenduslik teadustöö.

* * *
Noor ettevõtja

Konkursi “Tallinna Noor Ettevõtja 2008” võitjaks osutus GSMvalve OÜ, kes pakub juhtmevabu valvesüsteeme.
Firma juhatuse liige Risto Eelmaa arvab, et nemad võitsid just tänu sellele, et nad on ambitsioonikad. “Me oleme lühikese aja jooksul saavutanud turuliidri positsiooni,” nendib Eelmaa. Noortele ettevõtjatele soovitab ta enne alustamist kogenud inimestega rääkida. “Noortel soovitan mitte olla liialt uljad, küsida nõu kogenutelt ja mitte võtta liiga suuri riske,” sõnab Eelmaa. Tema arvates on õige aeg ettevõtlusega alustada, kui juba piisavalt palju on koolis käidud ja ka mitmeid aastaid palgatööd tehtud.
Teenuste hulka kuuluvad koduvalve-, büroovalve- ja autovalvesüsteemid. Aastal 2007 avas firma esinduse Lätis. Plaanis on laieneda veel ka Leedu, Poola ja Soome suunas. Teenuste pakkumisega tegeleb ettevõttes 18 inimest. GSMvalve käive ületas 2007. aastal 13,3 miljonit  krooni ning kasum 1 miljoni krooni.
* * *
Arendusprojekt

Võitjaks osutus Rotermanni kvartal (I arendusetapp) – arendaja Rotermann Eesti OÜ.
Tallinna südames asuva Rotermanni kvartali arendamisel on panustatud ajaloo ja tänapäeva toimivale kooslusele – uue funktsiooni on leidnud vanad tööstushooned ja moodne arhitektuur. Projekti märksõnadeks on elustiilide paljusus, keskkonna mitmekesisus, linnalik tihedus ja avaliku ruumi erinevad kujundused.
Konkursi “Arendusprojekt 2008” eesmärgiks on tunnustada ettevõtteid, kelle teostatud kinnisvara arendusprojektid aitavad kaasa nüüdisaegse, ettevõtlust soosiva linnaruumi kujundamisele ning atraktiivse elukeskkonna loomisele. Hinnati projekte, kus investeeringute maht on enam kui 50 miljonit krooni.

* * *
Särav startija

Säravaimaks startijaks osutus T-Model OÜ, kes tegeleb teede-, vee- ja kanalisatsioonisüsteemide projekteerimise ja ekspertiisiga.
T-Model juhataja Veiko Veerpalu usub, et nemad võitsid tänu headele kasuminumbritele.
“Me oleme kiiresti arenenud ja käibe numbrid on väga head,” nendib Veerpalu. Kui 2006. aastal alustas ta ettevõttega üksi, siis nüüdseks on neil töötajaid juba üheksa. Teistele alustavatele ettevõtetele soovitab Veerpalu julge olla ja risk võtta.
Praegu Ülemiste Innovatsioonikeskuses paiknev T-Model alustas tegevust 2006. aastal, Ettevõtte käive oli aastal 2007 3,3 miljoni krooni ning kasum 770 000 krooni.
Konkursi “Särav Startija 2008” eesmärgiks on tunnustada kuni kaks aastat tegutsenud Tallinna alustavate ettevõtjate ärilist edukust ja arengut 2007. a majandusaasta jooksul.
* * *
Turismitegu

Võitjaks osutusid Käsitöölaadad – Jüripäevalaat, Rahvakunstilaat, Keskaja päevad, Mardilaat (MTÜ Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit).
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit on aastaid olnud erinevate Eesti käsitööd tutvustavate ürituste korraldajaks. Jüripäevalaat, Rahvakunsti laat, Keskaja päevad, Mardilaat on sündmused, mis edendavad Eesti käsitöö ja meenete arengut alternatiivina laiatarbesuveniiridele.

* * *

Inkubaatoriettevõte

Konkursi “Inkubaatoriettevõte 2008” võitjaks osutus NU tekstiabi OÜ, kelle põhitegevuseks on tõlketeenuse pakkumine.
Ettevõtte müügitulu moodustub valdavalt välisriikidesse müüdud teenusest. Just asjaolu, et ettevõte on suunatud välisriikidele, tõi neile võidu. “Ma arvan, et me saime selle auhinna, kuna me ekspordime oma teenust,” sõnab NU tekstiabi OÜ juhataja Kadri Rahu. Inkubaatorisse soovitab Kadri kõigil minna, kellel õpitud eriala ei ole seotud ettevõtlusega. “Inkubaator annab alustavale ettevõttele väga palju, eriti neile, kelle eriala ei ole üldse ettevõtlusega seotud,” selgitab Rahu.
Konkursi “Inkubaatoriettevõte 2008” eesmärgiks on tunnustada Tallinna ettevõtlusinkubaatorites tegutsevaid kasvupotentsiaaliga ettevõtjaid ning nende arengut.

* * *

Vastutustundlik ettevõte

Vastutustundlikuks ettevõtteks osutus Tallinna Vesi AS.
Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Reigo Marosov nendib, et kõik kandidaadid olid väga tugevad. “Meie edu võti võis olla selles, et me tegeleme vastutustundliku ettevõtlusega süsteemselt,” sõnab Marosov. “Samuti on head meie keskkonnaalased tulemused,” lisab ta. Tallinna Vesi teeb reoveest, mis on kanalisatsioonis, mulda, gaasi ja puhast vett, mis läheb merre.
Ettevõtte vastutusrikkaim ülesanne on tagada oma klientidele parima kvaliteediga joogivesi. Hoolimata monopoolsest seisundist on ettevõte kehtestanud klientidele 22 lubadust, mille mittetäitmisel vastutab ettevõte oma rahaliste vahenditega.
Konkursi “Tallinna Vastutustundlik Ettevõtja 2008” eesmärgiks on tunnustada Tallinna ettevõtete keskkonnateadlikkust ning ühiskondlikult vastutustundlikke tegevusi.
* * *

Eriauhinnad:


* * *
Rakenduslik teadustöö (koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga)

Võitja: Looduslike lisanditega kilekomposiidid, teadustöö juht professor Anti Viikna.
Kaheaastase teadustöö tulemiks on kiirendatud biolagunevusega polüetüleenkile ja selle tootmisvõimalus ASis Estiko Plastar. Kile on mõeldud prügikottide valmistamiseks. Kile täiteaineks on linakiu ja linaluu tolm, mis asendab laialt levinud polüetüleenkile täidist – tärklist. Sellega seoses väheneb keskkonna reostumine polüetüleenkilekottidega.

* * *

Rakenduslik teadustöö 2008 (koostöös Tallinna Ülikooliga)

Võitja: Jääkreostuse likvideerimisest Eestis ja selle efektiivsemaks muutmine probleemsemate reostuskollete näitel, töö autor Kristi Graf.
Töös analüüsitud kuue Tallinnas paikneva jääkreostuskolde likvideerimisega suureneb linna miljööväärtus, paraneb keskkonnaseisund, avarduvad ettevõtlusvõimalused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.