"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Koolid saavad turvastendid (0)
13. oktoober 2008

Pealinna koolid saavad omale uued turvastendid, millel olevad teabekillud ja abitelefonid aitavad õpilastel näiteks kiusamise, vägivalla ja muude probleemide korral õiget abi leida.

Pealinna koolid saavad omale uued turvastendid, millel olevad teabekillud ja abitelefonid aitavad õpilastel näiteks kiusamise, vägivalla ja muude probleemide korral õiget abi leida.

Põhja prefektuuri preventsioonitalituse komissar Kristel-Liis Kaunismaa kinnitusel on turvastendi sisu kooskõlas tänasel päeval noori puudutavate teemade ja probleemidega. “Turvastendi eesmärk on teavitustöö kaudu julgustada ning suunata noori järgima seaduskuulekat ja tervislikku eluviisi ning seeläbi ennetada noorte kuritegelikule teele sattumist.”
Stendil on kirjas noortele vajalikud teabekillud, samuti abitelefonid, kuhu noored saavad pöörduda seoses probleemidega kas koolis või kodus. Stendil olevad materjalid puudutavad kooli- ja perevägivalda, kiusamist, narkootikumide tarvitamist, varastamist ning muid ohte, millega tänapäeva noor kokku puutuda võib.
Siiani pole igas koolis olnud konkreetset kohta, kust noored võiks leida vajalikke numbreid abi saamiseks. Samuti pole liiklusohutuse alast infot, vähe on teavet ka alkoholi, narkootikumide, suitsetamise ja koolivägivalla kohta.
“Koolidele stendide jagamine tagab kõikidele koolilastele võrdse võimaluse saada pidevalt infot kuriteoennetuse kohta,” rääkis Kaunismaa. “Antud projektiga loodame parandada koolinoorte oskust pöörduda mitte ainult politseisse, vaid ka muudesse noori nõustavatesse ametkondadesse ning noored on paremini kursis ka õigusrikkumiste, nende tagajärgede ja – mis peamine – ennetusega.”
Samuti saavad noored teavet, kuhu ja kuidas pöörduda selliste muredega, millest on koolis või kodus raske rääkida.
Harjumaal on põhi- ja keskharidust andvaid koole 142, neist kolmveerand asuvad Tallinnas.
Kergesti paigaldatavaid eesti- ja venekeelseid turvastende on tellitud kokku 150 tükki ning nad on mõeldud tasuta jagamiseks kõikidele Tallinna ja Harjumaa koolidele. Stendidel olev info vahetub kaks korda aastas ning selle valik sõltub paljuski koolide endi tagasisidest ja ootustest.
Turvastendid valmisid Põhja Politseiprefektuuri, Tervise Arengu Instituudi ja Tallinna linnavalitsuse koostöös.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.