"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Maarjamäe loss kutsub lapsi ­ajaloolist sünnipäeva pidama (0)
13. oktoober 2008

Eesti Ajaloomuuseum pakub lastele suurepärast võimalust pidada üks meeldejääv sünnipäev koos pere ja sõpradega kaunis Maarjamäe lossis.

Eesti Ajaloomuuseum pakub lastele suurepärast võimalust pidada üks meeldejääv sünnipäev koos pere ja sõpradega kaunis Maarjamäe lossis.

Seal avaneb lastel ainulaadne võimalus piiluda muuseumi varahoidlatesse või töökodadesse ning katsuda oma käega eksponaate.
Ajaloomuuseumi projektijuht Triin Siiner ütleb, et programm sobib hästi 7–15aastastele lastele, grupi suurus võib olla kuni 20 last. Pidu kestab kaks tundi ja on sisustatud mitmesuguste mängude, võistluste ja käelise tegevusega muuseumi töötoas ja ekspositsiooniruumides.
Triin Siineri sõnul sündis idee muuseumi seinte vahel sünnipäeva pidada soovist suurendada laste huvi muuseumide vastu ning anda neile mõista, et muuseumiskäik ei pea tingimata olema seotud kohustusliku kooliekskursiooniga – muuseumis võib olla ka väga huvitav.
Ürituse käigus lastele antud ülesanded on eelkõige loomingulised, kuid samas ka harivad, sest kindlasti kuuleb seal nii mõndagi huvitavat ajaloost, mis kergesti meelde jääb.
Pärast viktoriine ja mänge kutsutakse sünnipäevalised muuseumi töökodadesse, kus nad saavad oma kätt proovida ja midagi meisterdada. Restaureerimist lastele küll ei usaldata, kuid kindlasti saavad nad hea ettekujutuse sellest, millega muuseumitöötajad päevast päeva tegelevad.
Soovi korral on sünnipäevalistel võimalik vaadata mõnda ajaloolist filmi, mis on kokku pandud arhiivimaterjalidest.
Kui seltskond koosneb eri vanuses lastest, siis pakutakse neile vastavalt vanusele erinevaid ajaveetmisvõimalusi.
Ka pidulauda ei ole organiseerijad unustanud – pärast aktiivseid tegevusi pakutakse külalistele suupisteid ja jahutavaid jooke.
Triin Siiner soovitab huvilistel oma soovist pidada sünnipäeva Maarjamäe lossis võimalikult vara (vähemalt kaks nädalat) ette teatada, sest kõigile sobivat aega pole alati kõige kergem leida. Sünnipäevi korraldatakse nii argi- kui ka puhkepäeviti.
Info ja eelregistreerimine: triin.siiner@eam.ee või telefonil 622 8619.
Muuseum asub Pirita tee 56. Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A, 38.

* * *
Maarjamäe lossi kirju ajalugu:

1873. aastal sai Peterburi krahv, tsaari õukonna suurtükiväe kindral-leitnant Anatoli Orlov-Davõdov endale mõisa Maarjamäel.
Krahv ehitas Marienbergi vanade hoonete kõrvale mõisa peahoone ning kauni treppidega terrassi, mis ulatus mereni. Projekti oli teinud Peterburi Kunstiakadeemia professor arhitekt R. A. Gödicke. Krahv kasutas mõisa suveresidentsina.
1932–1936 töötas lossis restoran-ööklubi.
1937–1940 asus siin sõjalennukool.
1940–1975 kasutati hoonet elumajana, esimesel korrusel asus toiduainete kauplus.
29. aprillil 1975 andis ENSV Ministrite Nõukogu Maarjamäe suvemõisa hoone Eesti Ajaloomuuseumile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.