"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Parimad õpetajad hiilgavad leidlikkusega (0)
13. oktoober 2008

Raekojas toimus möödunud nädalal pidulik vastuvõtt pealinna parimatele õpetajatele ja haridustöötajatele.

Raekojas toimus möödunud nädalal pidulik vastuvõtt pealinna parimatele õpetajatele ja haridustöötajatele.

Tänukirju ja kingitusi jagati neljas kategoorias: aasta õpetaja tiitli pälvisid kuus laureaati, e-õpetaja tiitli seitse, noore õpetaja tiitli üheksa ning innovaatilise õpetaja tiitli seitse laureaati.
Innovaatiliseks õpetajaks tunnistatud Tallinna 37. Keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Edward Kess annab tunde nii, et huvitav oleks nii õpilastel kui ka temal endal. “Ainult õpikute ja töövihikutega töötades läheb asi igavaks ja seetõttu tuleb ise leidlikum olla,” ütles Kess. “Vahepeal paneme seinad tapeeti täis ja kirjutame sinna luuletusi, siis teeme seminare või rühmatöid ja paneme tunnid internetti üles, käime koolimajast väljas näitustel ja muuseumides – võimalusi on ju palju.”
Ka püüab Kess leida võimalikult palju ühisosi teiste ainetega ning siduda neid kirjandusega. Õpetaja ise arvab, et võib-olla just leidlikkus tõi talle innovaatilise õpetaja tiitli.
Samuti innovaatilise õpetaja tiitliga pärjatud Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloogi Ingrid Maadvere töö on Eestis üsna ainulaadne – nimelt õpetab ta teisi õpetajaid, kuidas interneti ja erinevate arvutiprogrammide abil oma tööd tõhusamaks ja põnevamaks muuta. “Minu töö on pakkuda õpetajatele ideid, kuidas nad saaksid ainetundides rohkem arvutit kasutada ja aidata neil leida selleks kõige sobilikumad programmid,” selgitas Maadvere.
Noore õpetaja tiitli pälvinud Õismäe Humanitaargümnaasiumi poiste tööõpetuse õpetaja Eedo Lubi sõnul on tema töös peamine näha õpilaste silmis isevalmistamise rõõmu. “Tänu sellele naudin ka mina oma tööd ja saan hingega asja juures olla,” ütles ta. Küsimusele, miks tööõpetuse õpetajaid Eestis luubiga otsima peab, vastas Lubi, et millegipärast on oskajaid mehi väheks jäänud. “Ja eks väike palk paneb ka asja paika. Mina näiteks teen ka õpetajaameti kõrvalt lisatööd, et ära elada.”
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on konkursi eesmärgiks tõsta esile, tunnustada ja üldsusele tutvustada häid õpetajaid ja kõiki haridustöötajaid, kellel on suur roll laste väärtushinnangute ja hoiakute kujundamisel. “Aasta Õpetaja konkursiga täname õpetajaid ja haridustöötajaid, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud noorte kujunemisele arenenud isiksusteks ning ühtlasi oma tegevusega mõjutanud ka haridusasutuse või piirkonna elu,” ütles Jäppinen.

* * *
Käesoleva aasta parimad õpetajad:

Aasta õpetaja:
Krista Sillari 32. Keskkoolist, Anne Merila Lasnamäe Üldgümnaasiumist, Merike Müürsepa lasteaiast Kikas, Urve Keskküla Nõmme Noortemajast, Mart Kuurme Tallinna Reaalkoolist ja Svetlana Orgmets-Brusnigina Lasnamäe Gümnaasiumist.

Innovaatiline õpetaja:

Reet Ellermaa lasteaiast Nõmmekannike, Ulla Herkel Tallinna Saksa Gümnaasiumist, Edward Kess Tallinna 37. Keskkoolist, Urve Kukk Lepatriinu lasteaiast, Ingrid Maadvere Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Irina Žedeleva Mustamäe Reaalgümnaasiumist ja Ülle Tõnumaa Komeedi lasteaiast.

e-Õpetaja:

Maarja Hüdsi Suitsupääsupesa lasteaiast, Anneli Kesksaar Liivalaia Gümnaasiumist, Kristel Mäekask Lilleküla Gümnaasiumist, Ahti Pent Tallinna Reaalkoolist, Anu Petermann Audentese Erakoolist, Irja Rebane Ristiku Põhikoolist ja Kaie Soon Paekaare lasteaiast.

Noor õpetaja:

Ly Kraav Linnupesa lasteaiast, Eedo Lubi Õismäe Humanitaargümnaasiumist, Silvia Paluveer Tallinna I Internaatkoolist, Sergei Ptšjolkin Mustjõe Gümnaasiumist, Jaanika Pusse Kanutiaia Noortemajast, Mari Põld Nõmme Gümnaasiumist, Rahel Rist Vesiroosi lasteaiast, Hedi Saar Läänemere lasteaiast ja Eliis Valdma Sikupilli Keskkoolist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.