"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Suuremad linnad teevad IT-koostööd (0)
13. oktoober 2008

Eesti nelja suurema linna infotehnoloogia spetsialistid pidasid Narvas nõu koostöö edendamise üle, et paremini aru saada, mis on lähiaegade prioriteetsed tegevussuunad, kuidas parandada omavahelist koostööd ning kaasa aidata omavalitsuste vajaduste paremale arvestamisele riiklike tegevuskavade ja regulatsioonide kujundamisel. Arutuse all olid e-teenuste rakendused, dokumendihaldussüsteemide paremaks toimimiseks vajalikud riigipoolsed ettevõtmised, riigi poolt omavalitsustele IT-valdkonnas pandavate ülesannete täitmiseks vajalike vahendite leidmine, Eesti avaliku sektori piiratud vahendite efektiivsem kasutamine, sealhulgas Euroopa struktuurifondide vahendite efektiivsema kasutamise võimalused ning infosüsteemide turvameetmete süsteemi rakendamine.
Tõdeti, et kogu riigi arengu seisukohalt on tähtis uusi infosüsteeme ühiselt välja töötada ning neid siis ka teistes omavalitsustes rakendada.
Riigi infosüsteemide osakonna juhataja Margus Püüa sõnul oli kokkusaamine vastastikku kasulik, kuna toodi välja mitmeid probleeme, mida saab riigipoolse abiga paremini lahendada, näiteks struktuurfondide vahendite efektiivsem rakendamine. Eriti vajalikuks peeti omavalitsuste esindajate võimalikult varajast kaasamist omavalitsuste tegevust mõjutavate infosüsteemide väljatöötamisse.
Eesti suuremate linnade rolli olulisust riigi teiste omavalitsuste teerajajana rõhutas ka kokkusaamisel osalenud Eesti Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast.
Kohtumisel osalesid Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu infotehnoloogia juhid ja spetsialistid, linnasekretärid ja juristid, samuti Eesti Linnade Liidu ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigi infosüsteemide osakonna juhid.
Järgmine kohtumine toimub 2009. aasta alguses Tartus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.