"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Teine positiivne lisaeelarve toetab lapsi ja eakaid (0)
13. oktoober 2008

Linna teine positiivne lisaeelarve jagab raha laste ning eakate toetuseks, samuti ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ning ühistranspordi arendamiseks.

Linna teine positiivne lisaeelarve jagab raha laste ning eakate toetuseks, samuti ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ning ühistranspordi arendamiseks.

Tallinna linnavolikogu kiitis möödunud nädalal heaks linnavalitsuse poolt koostatud teise positiivse lisaeelarve eelnõu, mis kasvatab käesoleva aasta linnaeelarve kogumahtu 59 miljoni krooni võrra. Teise lisaeelarve vastuvõtmisel kujuneb 2008. aasta linnaeelarve kogumahuks 7,84 miljardit krooni.
“Peamiselt on tegemist tulude ja kulude täpsustamisega ning summade ümbertõstmisega, kuid aasta algul prognoositust suuremaks osutunud tulud võimaldavad eelarvet 59 miljoni krooni võrra suurendada,” ütles linnapea Edgar Savisaar. “Näiteks võime praegu arvestada, et üksikisiku tulumaksu laekub 20 miljonit ning kaupade ja teenuste müügist 17,6 miljonit krooni enam. Välisrahastuse osas võime arvestada 5,2 miljoni krooni lisandumisega.”
Sotsiaal- ja tervishoiuvaldkond saab teenuste osutamiseks ja toetuste maksmiseks juurde 11,4 miljonit krooni. Kuna sündimus Tallinnas kasvab pidevalt, on 3,5 miljonit krooni eraldatud lapsehooldusvahendite eest maksmiseks. Veel poolteist miljonit läheb lapse sünni ajal kasutatavate ühekordsete vahendite muretsemiseks, 400 000 krooni vastsündinu eest hoolitsemiseks mõeldud komplektide jaoks, mille emad saavad kaasa sünnitusmajast, ja pool miljonit krooni sünnitoetusteks.
Ei ole unustatud ka eakaid, eelkõige neid, kes vajavad pidevat hooldust ja abi: Iru hooldekodu teenuste eest tasumiseks eraldatakse 2,9 miljonit krooni.
Miljon krooni kulub vähekindlustatud linlastele ravimikompensatsiooniks ja veel 400 000 nende inimeste ravikulude katmiseks, kellel pole tervisekindlustust.
Linnapea sõnul suurendatakse lisaeelarvega ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni rajamise katteks ette nähtud summat 17,9 miljoni krooni võrra. “Selle põhjuseks on asjaolu, et ASi Tallinna Vesi jõudlus on esialgu kavandatust suurem, ressursside maksimaalne ärakasutamine võimaldab aga kogu linna kanalisatsioonivõrguga katmisega veelgi kiiremini ühele pole saada,” ütles Savisaar.
Ühistranspordi plaanitust suuremate kulude katteks eraldatakse lisaks 14,5 miljonit krooni, selle põhjuseks on kütuse kallinemine ning ühissõidukijuhtide palgatõus. Elamumajandusele eraldatakse veel 10,5 miljonit krooni. Fooride paigaldamiseks eraldatakse lisaeelarvest 3,3 miljonit krooni ning Järve Noortekeskuse renoveerimiseks 1,88 miljonit krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.