"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paberit määrimata asjad aetud (0)
20. oktoober 2008

20.–24. oktoobril saab ID-koolitusboksis (Vabaduse väljak 7) tasuta õppida, kuidas toetusi taotleda kodunt lahkumata.

20.–24. oktoobril saab ID-koolitusboksis (Vabaduse väljak 7) tasuta õppida, kuidas toetusi taotleda kodunt lahkumata.

Hetkel on Tallinnas kolm sotsiaaltoetust, mida saab taotleda kodust lahkumata. Nendeks on sünnitoetus, sünnipäevatoetus ja sporditegevuse toetus. Taotlust saab teha ID-kaardiga. 20.–24. oktoobril saabki linnavalitsuse teenindusbüroost tasuta koolitust, kuidas ID-kaarti kasutada. “Nii ei pea inimesed jooksma mööda linnaameteid,” ütles Tallinna Linnakantselei infotehnoloogia direktor Väino Olev.
Lähitulevikus on plaanis rakendada ka teenus, kus lapsevanemad saavad lapse tervisesse puutuvaga tutvuda e-keskkonnas. “Kooliarsti poolt tehtavad märkmed laste kohta on vanematele näha läbi e-keskkonna,” ütles Olev.
Kui inimestel endil ei ole kodus ID-kaardi lugejat, siis saab asjad aetud lähimas haruraamatukogus. “Haruraamatukogudes on plaanis ka arvutialased koolitused üle 50aastastele,” lisas Olev. Samuti teevad koolitusi vanuritele linnaosavalitsused ja noortele noortekeskused. Raamatukogudes saab alati ka raamatukoguhoidjatelt ID-kaardi kasutamise kohta nõu küsida.
Kuna täna on elektroonilise identiteedi vargusi palju, on ID-kaardi olulisus väga suur. Kaardi kasutamine aga välistab selle, et isikuandmed kellegi teiseni jõuaksid. Lisaks turvalisusele pakub ID-kaart ja Mobiil-ID mugavust. Nende abil on võimalik anda digitaalallkirja. “Digitaalallkiri teeb elu mugavamaks, kuna ametlikku suhtlust erinevate asutustega saab pidada oma kodust, töölaua tagant või hoopis teisest maailma otsast e-posti teel – ei pea seisma järjekordades, raiskama paberit või kulutama raha postikuludele,” selgitas Vaata Maailma SA kommunikatsioonijuht Piret Aro.
ID-koolitusboks töötab kl 10.00–14.00 ja koolitust saab nii eesti kui vene keeles, koolitus on tasuta ning kestab orienteeruvalt 15 minutit. Koolitusboksist saab informatsiooni arvutiturvalisuse, ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamise kohta, samuti on kõigil soovijatel võimalik katsetada oma ID-kaardi või Mobiil-IDd kasutamist.
ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks on vajalikud PIN-koodid, mis väljastati koos ID-kaardiga. Vajadusel saab uued koodid Kodakondsus- ja Migratsiooniameti büroost (tasuta), Swedbanki või SEB kontorist (teenustasu 30 krooni). Koolitusel osalejad saavad 20.–24. oktoobril SEB Roosikrantsi kontorist uued PIN-koodid tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.