“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Taksomaffia ohjeldamiseks on vaja seadusemuudatusi (0)
20. oktoober 2008

Tallinn esitas riigi õiguskomisjonile ettepaneku, et linnadele antaks seadusega õigus nii taksojuhtide tausta kontrollimiseks karistusregistrist kui ka selleks, et taksode teenindajakaarte tohiks välja anda üksnes linn.
Nn taksomaffia probleemi lahendamiseks esitas Tallinna linn Riigikogu õiguskomisjonile ettepanekud mitmete seniste riiklike seaduste muutmiseks. Näiteks tegi abilinnapea Jaanus Mutli ettepaneku anda riigi poolt kohalikule omavalitsusele õigus kehtestada taksoveo sõidukilomeetrile ja ajatariifile kõrgeim piirhind.
“Sellega võetaks võimalus küsida klientidelt sõidu eest kosmilisi summasid,” lausus Mutli. “Samuti tuleks “taksopiraatluse” likvideerimiseks muuta Ühistranspordiseadust selliselt, et isik, kes ebaseaduslikult taksoteenust osutab, saaks ka reaalselt selle eest karistatud.”
Riigikogu õiguskomisjon arutas kuritegelike rühmituste ja taksopeatuste seadusevastase maksustamisega seonduvat oma eilsel koosolekul. Samuti peeti vajalikuks, et taksojuhi teenindajakaarte väljastaks vaid omavalitsus, kes peaks saama õiguse teha päringuid karistusregistrist.
Mutli sõnul on tal hea meel tõdeda, et lõpuks ometi on seaduseandjad mõistnud, et Tallinnal on tänase riikliku seadusandluse baasil teatud probleeme taksonduses peaaegu võimatu lahendada. “On aru saadud vajadusest taksondust reguleerivaid õigusakte muuta, et omavalitsus saaks selgemad ja suuremad õigused taksode ohjeldamiseks,” selgitas Mutli.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.