"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Tallinn hakkab Hiina ­aastavahetust tähistama (0)
20. oktoober 2008

Eelmisel nädalal Hiinas viibinud Tallinna linnapea Edgar Savisaar kohtus Pekingi linnapea Guo Jinlongiga, kellega lepiti kokku arendada edasi linnadevahelisi kontakte, muuhulgas vahetada ka ärimeeste ja linnaametnike delegatsioone ning õppegruppe.
Linnadevahelise koostöö tihendamiseks käidi välja mõte hakata ka Tallinnas vabaõhuüritusena tähistama Hiina aastavahetust. Seesugusest ettevõtmisest, mis näiteks Helsingis on muutunud juba vägagi rahvarohkeks traditsiooniks, olid Pekingi kolleegid siiralt huvitatud. Pekingi linnapea andis korralduse vahetada spetsialistide kontakte, et ettevõtmine juba lähitulevikus käivitada. Tallinna külastab sel puhul Pekingi kultuuridelegatsioon, kes valmistab ette üritused. Tallinlastele annab see hea võimaluse teist korda aastavahetust tähistada.
Linnapea ja Tallinna Sadama delegatsioon väisasid ka Ningbod. Arutati Tallinnasse Ningbo sadamaterminali ehitamisega seonduvaid küsimusi, projekt sai alguse juba sel ajal, kui Edgar Savisaar oli Eesti Vabariigi majandus- ja kommunikatsiooniminister.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.