"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Uus rattatee Lillepi pargis (0)
20. oktoober 2008

Kose ja Pirita teede ristil Lillepi pargis avati möödunud laupäeval 2,5 kilomeetri pikkune ringrada jalgrattureile ja rulluisutajatele, mis on ainus omataoline.

Kose ja Pirita teede ristil Lillepi pargis avati möödunud laupäeval 2,5 kilomeetri pikkune ringrada jalgrattureile ja rulluisutajatele, mis on ainus omataoline. 

“Ringrada ei ristu mitte kusagil sõiduteega, seepärast on siin hea korraldada jalgratturite ning rulluisutajate võistlusi,” kinnitas aselinnapea Deniss Boroditš.
Ringraja ehitus käis käsikäes Lillepi pargi restaureerimisega. Püüti säilitada pargi looduslikku omapära, seetõttu raiuti puid minimaalselt. Kõik teed said valgustuse. Piki Pirita teed ja Selveri poe juures on ka küllalt parkimiskohti neile, kes on tulnud teistest linnaosadest. Tööde maksumus oli ümmarguselt 14 miljonit krooni, millest 9 miljonit tuli linnaeelarvest. Parki arendatakse edasi. Plaanitakse rajada mänguväljak perepuhkuseks, parandada haljastust.
Peale Lillepi jalgrattaringraja valmis Tallinnas möödunud nädalal veel teinegi tähtis objekt – tee Paljassaare põiktänavast Pikakari supelranda. Käivad tööd jalgrattaradade rajamiseks piki Rannamõisa teed ja piki Randvere teed (Pärnamäe ristmikust linnapiirini). Raja avamist tähistati spordipeoga, kus läksid starti ka profiratturid Jaan Kirsipuu, Janek Tombak ja Rein Taaramäe. Tehti kindlaks seegi, kes rulluisutajatest on Eesti tšempion. Niisugused võistlused tahetakse Lillepi pargis muuta traditsioonilisteks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.