"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tallinn tutvustas Londonis innovaatilise finantskeskuse ideed (0)
27. oktoober 2008

16. oktoobril Londoni Citys toimunud õhtusöögil tutvustati rahvusvaheliste finantsinstitutsioonide esindajatele Tallinna kui innovaatilist finantsteenuste keskust.
Üritus toimus koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Tallinna Ettevõtlusameti, Briti saatkonna UK Trade and Investment osakonna ning assotsiatsiooniga International Financial Services, London.
Osalejad tõdesid, et Tallinn on finantskeskusena väga atraktiivne.
“Peamiseks jututeemaks oli Tallinn ja tema tugevused finantsteenuste ja -toodete keskusena. Meil on innovaatilisi tooteid ja teenuseid ning kompetentsi Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni tundmisel – oluline on ennast maailmale paremini tutvustada ning London on selleks kindlasti üks parimaid kohti,” ütles Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut.
“Loomulikult tunti muret ka rahvusvahelise finantskriisi pärast, kuid ühtede ebaõnn loob teistele uued võimalused ning huvi meie vastu oli suur. Õhtusöögil osalesid arvukate finantsinstitutsioonide esindajad: Morgan Stanley, Credit Suisse, JP Morgan,  Lloyds TSB, HSBC, Deutche Bank, Goldman Sachs ja teised,” lisas volikogu esimees.
Oma kõnes kutsus Toomas Vitsut kõiki osalejaid 17. veebruaril 2009 Tallinnas toimuvale rahvusvahelisele finantsteenuste seminarile ning samuti aktiivselt kaasa lööma finantsteenuste keskuse loomisel Tallinna.
Ettekandega esines ka Briti Parlamendi liige Malcolm Bruce ning Eesti poolt Gert Stahl EASist, Kristel Kivinurm-Priisalm Avaron Asset Managementist, Tõnno Vähk Gild Bankersist ning James Oates Cicero Capitalist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.