"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Võlglastele veel üks nõustamiskeskus (0)
27. oktoober 2008

• Tallinn avas veel ühe võlanõustamise teeninduspunkti, sest ühiskonnas on lähiajal oodata võlglaste arvu veelgi tormilisemat kasvu. Kuna võlgnike arv suureneb järsult majanduskriisi ning töötuse kasvu ajal, siis avas Tallinn Mustamäel aadressil Akadeemia tee 34 veel üks koha, kus võlanõustajad hakkavad võlgnikke suuremast võlasoost välja tirima.

• Tallinn avas veel ühe võlanõustamise teeninduspunkti, sest ühiskonnas on lähiajal oodata võlglaste arvu veelgi tormilisemat kasvu.

Kuna võlgnike arv suureneb järsult majanduskriisi ning töötuse kasvu ajal, siis avas Tallinn Mustamäel aadressil Akadeemia tee 34 veel üks koha, kus võlanõustajad hakkavad võlgnikke suuremast võlasoost välja tirima.

“Võlgnike hulk saab lähiajal ainult kasvada,” leiab abilinnapea Merike Martinson, “seega on selle teenuse laiendamine hädavajalik.”
Esimene konsultatsioonipunkt inimestele, kellel on võlad, hakkas Tallinna sotsiaalkeskuse juures tööle juba kaks aastat tagasi. Võlglasi võeti vastu sotsiaalmajas aadressil Tuulemaa 6. Teenus osutus väga nõutavaks ja konsulteerida soovijate arv aastatega üha kasvas.
Keskmiselt pöördub konsultatsioonile 300 inimest aastas. Mõnele jätkub ühest nõustamisest, teisest saab püsiklient võrdlemisi pikaks ajaks – kõik sõltub olukorra raskusest.
“Meie klientide hulgas on kõige erinevamaid võlglasi, mõnel on võlgu terve bukett – telefon, korter, laenud jne,” kõneleb Tallinna sotsiaalhoolekandekeskuse direktor Kersti Põldema, kelle kogemuste põhjal kasvavad võlad kõige kiiremini siis, kui inimene vana võla katmiseks uusi võlgu võtab.
Vaid kolmandikule nõustamisele tulnutest on seni jätkunud ühest konsultatsioonist. Praegu on klientide hulgas kõige enam neid, kes on võlgu kiirlaenufirmadele. Mõnel inimesel on neid võlgu sadu tuhandeid kroone.
Kersti Põldema sõnul on võlglased enamasti keskeas inimesed. “Kõige sagedamini tulevad nõu küsima naised, kuna nemad on julgemad,” teab Põldema. “Ent see ei tähenda, et suurem osa võlglasi naised oleksid, sageli tulevad nad nõu küsima hoopis oma laste või abikaasa probleemi pärast.”
Võlgnikke nõustatakse sotsiaalteenuse korras tasuta. Sellega tegelevad Tallinna sotsiaalkeskuse inimesed. Nagu räägib Kersti Põldema, on kõik konsultandid saanud eriväljaõppe ning suudavad aidata inimestel kujunenud keerulisest olukorrast väljapääsu leida.
Raha Tallinna sotsiaalkeskus ei anna. Nende eesmärk on teine. Kersti Põldema sõnul sai konsultatsioonide andmine alguse siis, kui peamiseks probleemiks olid korteriga seotud võlad. Möödunud aastal hakkasid konsultandid nende klientide juures, kes elavad sotsiaal- või munitsipaalkorterites, ka kodus käima. Mitte selleks, et võla tasumiseks survet avaldada, vaid selleks, et inimesi aidata. Nende jõupingutuste tulemusena on linnakassasse makstud umbes miljon krooni.
* * *
Võlglastele antakse konsultatsioone nii eesti kui vene keeles

• Konsultatsioonile tuleb kindlasti varem registreeruda:
aadressile Tuulemaa 6 telefonidel 666 0886 ja 5694 1023;
aadressile Akadeemia tee 34 telefonidel 670 6329 ja 5694 0870.
• Konsultandid töötavad ka õhtuti ja puhkepäeviti.
• Konsultatsioone antakse tasuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.