"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Rotermanni kvartalisse tuleb jalakäijate promenaad (0)
03. november 2008

Rotermanni kvartali uus detailplaneering näeb ette jalakäijate promenaadi rajamist ja rulluisutajate ja rattasõitjate tarvis ka kergliiklusteede laiendamist.
Linnavalitsus võttis vastu detailplaneeringu, mille eesmärgiks on seada tingimused arhitektuuriväärtusliku Rotermanni kvartali arendamise jätkamiseks.
Uue planeeringulahendusega on kavandatud jalakäijate promenaad ning laiendatud kergliikluse alasid, samuti määratud hoonete võimalik arhitektuurne lahendus.
“Uus planeering on jalakäijasõbralik – autosõiduteid ei kavandata, parklad rajatakse maa alla ning hoonetevaheline ruum jääb kergliiklusalaks,” ütles abilinnapea Taavi Aas.
Uue detailplaneeringu koostamise põhjuseks on asjaolu, et arendaja ja arhitekti visioonid on täpsustunud ning eesmärgiks on seatud tänapäevase inimkeskse linnaruumi loomine.
Aasa sõnul on enamik planeeringualal asuvatest ja praegu tühjalt seisvatest endistest tootmishoonetest kultuurimälestised ning kuuluvad säilitamisele. “Rotermanni kvartal paikneb Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis ning uute hoonete kavandamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus,” lisas Aas.
Rotermanni kvartal on Tallinnas ainulaadne ala, kus lühikese aja jooksul – 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi alguseni – ehitati pae- ja telliskivihoonetest terviklik tööstuskvartal.
Praegu kehtiv detailplaneering näeb ette kuni seitsmekorruseliste äri-, elamu- ja tootmishoonete ning maa-aluse parkla ehitamise. Uue detailplaneeringu eesmärk on muuta hoonestusalade kuju ja suurust ning hoonete paigutust, et luua mitmekesine ning atraktiivne linnaruum.
Rotermanni 14 kinnistu ja lähiala detailplaneering seab tingimused olemasolevate hoonete rekonstrueerimiseks, juurde- ja pealeehituste rajamiseks ning uute hoonete püstitamiseks.
Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Rotermann City OÜ. Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.