"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Selgusid 10 parima ­menüüga koolipuhvetit (0)
03. november 2008

Neljandat aastat toimunud ja kuu aega kestnud Tallinna koolipuhvetite ülevaatuse käigus külastati oktoobris 44 kooli ning selgitati välja kõige tervislikumad koolipuhvetid ja parimad toitlustusfirmad.

Esikoha pälvis tänavu Tallinna Õismäe Vene Lütseum, kus õpilasi teenindab Koolitoitlustuse OÜ.

Teise koha vääriliseks tunnistati J. Westholmi Gümnaasiumi puhvet, mille pidajaks on Fazer Amica Eesti OÜ.

Kolmandat ja neljandat kohta jagavad
Tallinna Pae Gümnaasium (AS Tuleleek) ja Tallinna Tehnikagümnaasium (Koolitoitlustus OÜ).

Kümne parima hulka mahtusid veel
Lasnamäe Vene Gümnaasiumi (AS Tuleleek), Tallinna 32. Keskkooli (Koolitoitlustus OÜ), Lasnamäe Üldgümnaasiumi (AS Tuleleek), Tallinna 37. Keskkooli (OÜ Wermilon), Tallinna Arte Gümnaasiumi ja Liivalaia Gümnaasiumi (Fazer Amica Eesti OÜ) koolipuhvetid.
Selle aasta parimateks toitlustajateks on Koolitoitlustuse OÜ, AS Tuleleek ja Fazer Amica OÜ.
Tallinna Haridusameti terviseedenduse vanemspetsialist Eve Levand ütles, lisaks koolilõunale on üsna suur osakaal õpilaste toitlustamisel ka koolipuhvetitel, kuna koolipäevad on küllaltki pikad. “Inimese toitumisharjumused kujunevad lapsepõlves ning mõjutavad tervist kogu hilisema elu jooksul. Nii on esmatähtis, et laste toidulaud oleks võimalikult tervislik ja tasakaalustatud,” rääkis Levand.
Hindamisel järgiti tema sõnul järgmisi kriteeriume: piimatoodete sortimenti; puuviljade, aed- ja juurviljade valikut; võileibade ja saiade osakaalu; salatite ja toorsalatite valikut; jookide sortimenti; pähklite, puuvilja- ja rosinasegude esindatust; maiustuste sortimendi ulatust ja päritolu; puhveti puhtust; sortimendi väljapanekut.
Puhvetite tervislikkust hindasid Tallinna Haridusameti, Eesti Toiduravi Konsultantide Ühingu (ETKÜ) ja Tervisekaitseinspektsiooni spetsialistid ning vabatahtlikud õpilaste esindajad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.