"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
7 küsimust (0)
10. november 2008

Hugo Hiibus, karikaturist

Hugo Hiibus, karikaturist

Kui palju sul karikatuure tehtud on ja kas sa joonistad ka praegu?

Karikatuure on joonistatud kaugelt üle 30 tuhande, aga seda on ikka veel vähe, sest see on üks pisike linnatäis. Ega mul ühtki päeva ilma joonistamata küll mööda ei lähe, kui siis, ehk mõni öö.

Kas sa oled karikatuuri ka õpetanud?

Kaks aastat olen karikatuuri õpetanud… ei julge sellist vastustust enda peale võtta, sest kui minu töö ei pruugi meeldida, siis ma vastutan ainult enda eest. Noore talendi töötlemine, see on nii vastutav ja ei ole ju mõtet Hiibuse kloone toota.

Kust ammutad ideid?

Kui hommikul lehest paari-kolme ideed ei saa, siis tuleb amet maha jätta. Aga veel on ju raadio, TV, kuulujutud, sõbrad ja muu. Materjali on külluses.

Mida joonistaksid ­Tallinnas?

Igal linnal on karakter nagu inimesel, iga linn on legend: Veneetsia, New York, Pariis, Tallinn. Tallinn on fantastiline keskaegne terviklik vanalinn ja selle tõttu üks haruldasemaid ja… kaunid naised – see ongi Tallinn.

Millega oled Tallinnas ­rahul?

Ühistranspordiga: buss, tramm troll. Ma olen ameeriklastega rääkinud – nad lausa ülistavad meie ühistransporti ja tahavad endale sellist.

Mis on sinu pikaealisuse saladus?

Tuleb süüa siis, kui kõht on tühi, kas või öösel, ja kõike seda, mis maitseb. Mitte kella järele – see tekitab toidusõltuvuse. Ei dieedile!
Ja elu on nii kuradi vahva ja elamist väärt! Põhiline on, et midagi ei tule võtta tõsiselt. Hea nali sobib ka ämma matustele. Ja vihastada ei tohi, ei rumaluse ega rumala inimese peale – see on enda raiskamine.

Mida sa tänasest ­Tallinnast arvad?

Kogu lora Tallinna majandamise üle, et kes on linnapea, kas on asfaldiaugud – see kuulub minu meelest inimliku toimingu juurde, aga närveerida pole põhjust, sest Tallinn muutub lausa iga päevaga kaunimaks ja areneb silmanähtavalt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.