"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Endine linnapea: rohkem tööd ja vähem virinat! (0)
10. november 2008

Keerulisel ajal Tallinna linnapea olnud Albert Norak, kes tähistas äsja oma 80. sünnipäeva, soovitab praegusel raskel ajal vähem viriseda ja rohkem tööd teha.

Keerulisel ajal Tallinna linnapea olnud Albert Norak, kes tähistas äsja oma 80. sünnipäeva, soovitab praegusel raskel ajal vähem viriseda ja rohkem tööd teha.

Kolmekümnes Tallinna linnapea Albert Norak nendib, et praegusel ajal saab linnapea oma võimeid rohkem rakendada kui tema omal ajal. “Tegevusvabadus on täna suurem,” sõnab Norak. “Siis oli mitmeid piiranguid Täitevkomitee poolt.” Üheks suurimaks väljakutseks oma linnapeaks oleku ajal nimetabki ta olümpiaregati ettevalmistamist ja korraldamist. “Minu jaoks tähendas see neli aastat pingelist tööd,” ütleb Norak. “Siis oli raha justkui rohkem, aga materjale polnud,” lisab ta. “Praegu ei tuntagi sõna “limiit”. Ka töömeestest oli siis puudu ja neid tuli paluda mujalt Eestist.”
Endisele linnapeale meeldib, et praegune linnavalitsus tegeleb agaralt elamumajandusega. “Kõikidest teistest linnadest tegeleb Tallinn hetkel kõige rohkem elamumajandusega,” sõnab Norak. Samuti meeldib Norakile, et linn toetab peresid. “Väga meeldib, et linn rakendab meetmeid nooruse kasvu heaks,” lisab ta.
Kui Norak ise oleks praegu linnapea, siis paluks ta kõikidel virisemine jätta. “Selline virin, mis praegu käib, morjendab töötajaid ja viib meeleolu alla,” nendib Norak. “Kui võimalik, siis vähendaksin ka igasuguste hindade tõusu,” lisab ta.
Praegusel hetkel tegeleb Norak aktiivselt heategevusega. Seda peamiselt Eesti Suurperede Abistamise Seltsis. Sellega on ta seotud olnud juba 14 aastat. “Püüame oma seltsiga koos ettevõtetega Eesti suurperesid nii palju kui võimalik aidata,” ütleb Norak.
Ka endine linnapea Hardo Aasmäe räägib, et just Noraku ajal algasid Tallinnas laiaulatuslikud ehitustööd: kerkisid Olümpia hotell ja peapostkontor, laiendati mere arvelt Pirita teed Russalkast Piritani, valmis Linnahall, korrastati vanalinna jne. “Nõukogude oludes nõudis see üli­inimlikku korraldustööd,” lausub Aasmäe, kirjeldades Norakut heade sõnadega. “Ta on kohusetundlik, loodusesõbralik ja majanduslikult kalkuleeriv mees. Tema ettevõtmistes andis tunda tema rahandusasjatundja taust.”
1995. aastast on ekslinnapea Albert Norak Tallinna linna teenetemärgi kavaler.
Albert Norak on sündinud 8. novembril 1928. aastal Tallinnas teenistujate perekonnas. Ta lõpetas Tallinna Polütehnilise Instituudi rahanduse erialal ja töötas alates 1952. aasta oktoobrist Eesti NSV rahandusministeeriumis. 1979. aasta juulis valiti Albert Norak Tallinna Linna Rahvasaadikute Nõukogu Täitevkomitee esimeheks ehk tänapäeva mõistes linnapeaks. Selles ametis oli ta 1984. aasta detsembrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.