"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Lõppes Vene Kultuurikeskuse suure saali remont (0)
10. november 2008

Reedel, 7. novembril avati ligi poolteist aastat kestnud ehitustööde järel pidulikult Vene Kultuurikeskuse suur saal.
Põhjalike rekonstrueerimistööde käigus on valminud Vene Kultuurikeskuse suur saal, mitmed kõrvalruumid ja fuajeed. Üks suuremahulisemaid töid oli saali lae restaureerimine – lakke paigaldati akustiline plaat, restaureeriti dekoorelemendid ja saali laemaal. Suure saali põrand vahetati uue vastu ning vanad ja väärtuslikud toolid restaureeriti, saali rõdule aga paigaldati uued ja pehmed toolid. Ühtlasi ehitati välja nii uued elektri- kui ka ventilatsioonisüsteemid ja tehnovõrgud.
 “Tegemist ei ole pelgalt ühe kultuurimajaga, vaid oma ajastu märki kandva väga väärtusliku arhitektuurimälestisega Tallinna linna südames. Hoones paikneb pealinna suurim saal, mis mahutab ligemale 1000 külastajat, seega saab sellest paigast kindlasti üks meeldivamaid kontsertide või etenduste korraldamise kohti,” nentis abilinnapea Kaia Jäppinen.
Tallinna Kultuuriväärtuste Amet sõlmis möödunud aastal Vene Kultuurikeskuse rekonstrueerimiseks OÜ Tarrest Ehitusega lepingu, mille kohaselt teostati möödunud aastal töid 9,6 miljoni krooni ja tänavu ligemale 49 miljoni krooni eest.
Linnal on soov ja kava tulevikus Vene Kultuurikeskus täielikult renoveerida, remontimist ootavad veel mõned kõrvalruumid, kolmanda korruse galerii ja osa välisfassaadist.
Munitsipaalasutusena loodi Vene Kultuurikeskus 2001. aastal. Käesoleval ajal tegutseb kultuurikeskuses ligi 30 loomingulist koori-, vokaal-, draama-, koreograafia- ja muud kollektiivi.
Arhitekt Aleksandr Kuznetsovi projekteeritud hoone valmis 1954. aastal. Vastavalt kultuuriministri 1997. a määrusele on hoone tunnistatud arhitektuurimälestiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.