"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Pelgulinna perekeskus loomisel (0)
10. november 2008

• Perekeskusesse tuleb suur võimla, bassein, massaaži­ruumid ja aurusaun. Pelgulinna sünnitusmaja rajab haigla juurde perekeskuse, kust saab kätte kõik vajalikud teenused alates ajast, mil naine rasestub, kuni lapse sünni ja esimeste eluaastateni.

• Perekeskusesse tuleb suur võimla, bassein, massaaži­ruumid ja aurusaun.

Pelgulinna sünnitusmaja rajab haigla juurde perekeskuse, kust saab kätte kõik vajalikud teenused alates ajast, mil naine rasestub, kuni lapse sünni ja esimeste eluaastateni.

Pelgulinna sünnitusmaja peaarst Maike Parve ütles, et projekt perekeskuse ehitamiseks on juba valmis ning esialgsete plaanide kohaselt peaks keskus uksed avama järgmisel sügisel.
“Me tahame, et ema oleks rasedusajal terve ja sünnituseks ning lapse kasvatamiseks maksimaalselt valmis,” ütles Parve. “Tahame muuta rasedusaja emale-isale võimalikult meeldivaks kogemuseks ja perekeskus mängib siin olulist rolli.”
Senine naistekliiniku juures tegutsev perekool on kogunud palju populaarsust, ent on jäänud väikseks, mistõttu on tekkinud vajadus perekooli oluliselt laiendada. 
Pelgulinna sünnitusmaja on Eestis ainus, mis ongi algselt sünnitusmajaks ehitatud ning selle funktsiooni tänaseni säilitanud. “Meie suur pluss on see, et meil on palju ruumi,” ütles Parve. “Nüüd tuleb see pind lihtsalt maksimaalselt ära kasutada.”
Perekeskusesse kolib täies mahus ümber seni naistekliiniku väikestes ruumides tegutsenud perekool, lisaks tuleb keskusesse suur võimla, bassein, ujutamisvann, massaažiruumid, riietusruumid ning aurusaun. Perekool on ühenduses sünnitusmajaga, nii et kui rasedaga peaks midagi juhtuma või sünnitus algama, siis on abi kõrvalmajast kohe kättesaadav.
Pelgulinna naistekliiniku perekooli juhataja Meelike Reimer ütles, et perekool mängib naise ja mehe ettevalmistuses sünnituseks suurt rolli. Pelgulinna perekool pakub tulevastele emadele-isadele ja ka beebidele kõikvõimalikke teenuseid, alustades sünnieelsetest loengutest kuni titade muusikatundideni välja.
“Väga populaarsed on rasedate seas nii võimlemine kui ka jooga,” märkis Reimer.
Kui uus perekeskus valmis saab, siis avatakse uute teenustena ka rasedate vesivõimlemine ja imikute ujutamine. Pelgulinna sünnitusmajas tegutseb tänaseni ka Eesti esimene isade kool. Isad kogunevad ja räägivad rasedusega seotud probleemidest, seksuaalsuhetest, sünnituseks ettevalmistumiseks ja sünnituse juures olemisest. “Sageli mehed ei räägi naistele oma tunnetest või hirmudest, kuid isadekoolis neil on võimalus ennast avada,” rääkis Meelike Reimer.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on uue perekeskuse loomine üks oluline samm Tallinna rahvastiku tervise arengukava elluviimisel, kus on esikohale seatud lapse varajase arengu soodustamine juba alates pereplaneerimisest. “See tõestab, et arengukava ei jää vaid paberile,” ütles Martinson ja lisas, et loodetavasti hakkab perekool tegelema lisaks rasedatele ka fertiilses eas noortega, samuti seksuaalkasvatusega.

* * *
Noorte nõustamiskeskus

Kuni 24aastastele noortele on Pelgulinna naistekliinikus ette nähtud eraldi nõustamiskeskus, kus nad saavad abi nii seksuaalelu küsimustes kui ka infot rasestumisvastaste vahendite ning sugulisel teel levivate haiguste, nende diagnostika (sh HIV-test) ja ravi kohta. Noortekabineti tel 666 5810.
Toimuvad ka individuaalne ja paarinõustamine, seksuaalhariduslikud loengud ning grupitööd.
Aastas võtab Pelgulinna sünnitusmaja vastu 3000-3500 sünnitust. Möödunud aastal tehti Pelgulinna naistekliiniku perekooli ligi 12 000 visiiti.
Perekooli loengutesse, joogasse, võimlemisse ning muusikateraapiasse on vajalik registreerumine, mida saab teha Pelgulinna sünnitusmaja kodulehe kaudu     www.synnitusmaja.ee. Telefoni teel perekooli registreeruda ei saa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.