"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Pidulik abielutseremoonia muutub kallimaks (0)
10. november 2008

Linnavalitsus kehtestas Tallinna Perekonnaseisuameti teenustele uued hinnad, tõstes abielu piduliku kombetalituse maksumust.
Vajadus praeguste hindade korrigeerimiseks tuleneb esmajoones ameti halduskulude (vesi, soojus ja elektrienergia) olulisest tõusust. Näiteks kulutused küttele on kasvanud 50%.   
Pidulik kombetalitus eeldab ka saatemuusika kasutamist, mis nädalapäeviti erineb, ning hind sõltub muusikute kvalifikatsioonist.  
Hindu diferentseerides reguleeritakse ühtlasi ka nädalapäevade koormust. Abielutseremooniate uued hinnad kolmapäevast laupäevani mahuvad skaalasse 350 kuni 900 krooni.
Teisipäeval on abielu sõlmimine ilma piduliku kombetalituseta. Abiellujatel, kes ei soovi pidulikku abielu sõlmimise tseremooniat, tuleb tasuda üksnes riigilõiv 300 krooni.
Seoses majanduskulude kasvuga muutub ka banketiruumi kasutamise hind, tõustes 800 kroonilt 900 kroonini.  
Väljaspool ameti ruume toimuvate kombetalituste hindu ei korrigeerita, ka ei muutu sünni registreerimise hind väljaspool ameti ruume.
Tallinna Perekonnaseisuamet teeb ettepaneku rakendada uusi hindu alates 1. detsembrist 2008.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.