"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Räämas Kopli liinide alale kerkivad 728 uue korteriga elamud (0)
10. november 2008

Kopli liinide miljööväärtuslikud hooned renoveeritakse, alale rajatakse ka kokku 728 uut korterit, lasteaed ja eakate keskus.

Kopli liinide miljööväärtuslikud hooned renoveeritakse, alale rajatakse ka kokku 728 uut korterit, lasteaed ja eakate keskus.

Tallinna linnavalitsus võttis vastu Kopli liinide ja selle lähiala detailplaneeringu, mis saab aluseks piirkonna arendamisel miljööväärtusi säilitavaks tänapäevaseks linnakeskkonnaks.
“Planeeringualal asuvad arhitektuurimälestised ning miljööväärtuslikud hooned renoveeritakse, säilitatakse ka kõik piirkonna vanad munakivisillutisega tänavad,” kirjeldas abilinnapea Taavi Aas planeeringut. “Uute hoonete projekteerimisel arvestatakse piirkonna hoonestuse ajaloolist struktuuri ja välimust.”
Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu kohaselt kujundatakse 23,13 ha korterelamualaks. Kokku on kavandatud piirkonda 728 korterit, eakate keskus, lasteaed, kohvik, äri-, teenindus- ja tööruumid.
Täpsemalt on planeeringu kohaselt rajamisel 34 kuni kuuekorruselist elamut ning 37 kuni kolmekorruselist väikeelamut, 17 äripindadega kuni viiekorruselist korterelamut, viis kuni kolmekorruselist ärihoonet ja viis kuni kolmekorruselist sotsiaalhoonet.
Detailplaneeringuga lahendatakse ka ala heakorrastus ja haljastus, juurdepääsud, parkimine ning tehnovõrkudega varustamine.
“Pärast detailplaneeringu kehtestamist saame kuulutada välja Kopli liinide hoonestusõiguse konkursi,” ütles abilinnapea Aas.
Tallinna Linnaplaneerimise Amet ning Põhja-Tallinna Valitsus peavad korraldama vastuvõetud Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu avaliku väljapaneku. Väljapaneku ja avaliku arutelu läbimise järel otsustab linnavolikogu detailplaneeringu kehtestamise.
Detailplaneeringu koostas Tallinna Linnaplaneerimise Ameti tellimusel RAAM Arhitektid OÜ. Detailplaneeringu lahendus on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.