“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Savisaar: “See raamat räägib, kuidas suurest blufist jõuti suure kriisini!” (0)
10. november 2008

Tallinna linnapea Edgar Savisaar esitles äsja oma teost “Majanduspoliitika”, mis pakub välja lahendused, kuidas majandus kriisist välja tuua.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar esitles äsja oma teost “Majanduspoliitika”, mis pakub välja lahendused, kuidas majandus kriisist välja tuua.

“See raamat on sisuliselt ühe kriisi sünnilugu – näitab, kuidas Eesti riik on jõudnud ühest suurest blufist tänaseks ühe suure kriisini,” lausus Edgar Savisaar raamatu esitlusel ettevõtte BLRT Grupi ruumes.
Savisaare sõnul on raamatu peamine eesmärk näidata, et tänasele majanduspoliitikale on olemas alternatiiv – kuigi paljud räägivad, et seda justkui pole.
“Raamatus on kaks teesi,” lausus Savisaar. “Esiteks – et riigi majanduspoliitika on vajalik ja riigi reguleeriv osa majanduses peab olema suurem kui praegu. Nii õhukese riigiga me sellest kriisist välja ei pääse,” lausus Savisaar. “Samas, arvestades Eesti majanduse tänast pingelist olukorda ja neid meetmeid, mida võtavad ja on võtnud täna kriisist pääsemiseks ette mitmed Euroopa riigid ja Ameerika Ühendriigid, poleks sellele teesile just nagu tõestust vajagi.”
Raamatus on toodud välja Edgar Savisaare majanduspoliitilised tekstid, mis viitavad selgelt sellele, et ta märkas juba aastaid tagasi Eesti majanduses näha olevaid ohumärke ning kutsus nendele ka valitsusi reageerima. Raamatus kirjeldatakse täna meile jõudnud kinnisvaramulli lõhkemist, samuti meetmeid, kuidas kriisist pääseda ning majandus uuesti elule äratada. Raamat on saadaval kõigis hästivarustatud raamatupoodides.

* * *
Valik Edgar Savisaare majanduspoliitilisi teese 2006–2008:

  • Riik peab toetama eluasemelaenude turu stabiilsust, vaja on eluasemelaenude riiklikku tagatissüsteemi, sest kinnisvaramull võib lõhkeda. (2006)
  • Palgareform: Majanduspoliitika peab tagama palkade jätkuva tõusu, et hoida töökäsi Eestimaal ja päästa inimesi vaesuslõksust. (2007)
  • Riik peab pidurdama hindade liigkiiret tõusu (sooja hinna tõusu, aktsiiside tõusu) ja mitte õhutama laenamist – SMS-laenudele piir ette. (2007)
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.