"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Soodsad pesemisvõimalused Raua saunas (0)
10. november 2008

Tallinnas saab mitmel pool väga soodsalt saunatada, kui enda elamistingimused seda kahjuks ei taga.
Näiteks Tallinnas asuvat Raua 23 asuvat sauna saavad linnaelanikud kasutada soodustingimustel, kuna Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametil on vastav leping OÜga Kempens.
Pensionäridele ja Murtud Rukkilille märgi omanikele on kolmapäevast reedeni sauna piletihinnaks 25 krooni ning kuni 18aastastele õpilastele ja Tšernobõli veteranidele maksab saunapilet kolmapäevast pühapäevani 10 krooni. Alla 7aastastele lastele on saun kolmapäevast pühapäevani tasuta. Linna pakutavat sooduspiletit kasutab keskmiselt 3000 inimest kuus.
Ka Pelguranna asumi Tuulemaa tänava sotsiaalmajutusüksuse keldrisse rajas linn mullu uue, seni pealinnas ainsa taasiseseisvunud Eesti Vabariigi ajal ehitatud avaliku sauna ja selle teenuseid saavad kasutada kõik soovijad. Saun on avatud neljal päeval nädalas ja pilet maksab 25 krooni, alla 7aastastele lastele on saunamõnud tasuta. Kuus on saunakülastusi keskmiselt 500.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on üks päev kavandatud kodutute saunapäevaks, kuid kahjuks pole see hea plaan teostunud.  
“Pole midagi parata, kui hügieenile on käega löödud, ei saa kedagi sunniviisiliselt sauna vedada. Kord aastas jõuluüritusena serveeritud saunatamine täidab paraku vaid avalikkusele suunatud populistlikku eesmärki ega lahenda räpasuse ja nakkusohtlikkuse probleemi,” tõdes Martinson. “Ka kodutute öömajades ja varjupaikades on duširuumid ja soe vesi, nii et tingimused hügieeni eest hoolitsemiseks on olemas, tegelikult aga peavad sotsiaaltöötajad asukaid pidevalt pesema sundima. Ka saab neis kohtades pesu pesta ning abi korras jagatakse kasutatud puhtaid riideid.”
Tallinna Hoolekande Keskuse päevakeskuses Suur-Sõjamäe 6a saab end pesta terve päeva jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.