"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
5 küsimust (0)
17. november 2008

Riina Suhotskaja, aeroobika-treener

Riina Suhotskaja, aeroobika-treener

Kas aeroobika on populaarne?

On seda juba viimased 10 aastat, sest see on kõigile kättesaadav. Pole ju kallis endale jalatsid ja dressid osta. Minu jaoks ei ole aeroobika kunagi igav, sest selles on erinevad stiilid. Treener saab soovitada igaühele sobiva treeningu ja raskusastme.
Kahjuks on praegu mehi vähe. Nad võiksid mõista, et aeroobika ei ole 80ndatel nähtud harki-kokku hüppamine. Bodybump on näiteks jõu- ja bodycombat võitlustreening.

Millised trendid praegu valitsevad?

Inimesed tulevad hea meelega rühmatreeningutesse, nagu bodybump, bodypalance ja bodyjam, sest need saab kolme kuuga selgeks. Tihti ollakse ju pärast tööd väsinud ega jõuta keerulisi kombinatsioone selgeks õppida. Samas on aeroobika vaheldusrikkam ja annab treenerile rohkem vabadust enda moodi treeningut huvitavamaks muuta.
Igal aastal tuleb rohkem huvilisi ka pilatesesse ja joogasse.

Kas aeroobika hoiab 20 aastat nooremana?

Eks müüte ole igal pool. Tõsi on, et inimesed, kes elavad tervislikult, paistavad nooremad välja, ükskõik millise spordialaga tegeletakse. Aeroobika on hea stressi maandaja, mis tuju heaks teeb. Lisaks saadab seda ilus muusika.

Mitu trenni jõuate päevas anda?

16 aastat tagasi tegelesin kergejõustikuga ja pidin pärast kooli kaks tundi trenni tegema. Aeroobikatreener on aga tippsportlane, sest ta peab kõik treeningud ise kaasa tegema. Samas kergejõustikutreener annab vaid ülesandeid. Annan 2-3 trenni päevas. Füüsiliselt jõuaks rohkem, aga treeningute tegemine on emotsionaalselt kurnav. On päevi, kus annan neli, kuid need on ekstreemsed.

Kas lisaks teiste treenimisele teete enda vormis hoidmiseks trenni?

Ei. Aeroobikas saavad kõik lihasgrupid piisava pinge kätte ja mul pole rohkem trenni vaja. Olen päeva lõpus piisavalt väsinud. Vahel meelitavad tuttavad mind küll suusatama või ujuma, kuid teen seda rohkem puhkuse ajal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.