"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Aita selgitada välja aasta kultuuritegu! (0)
17. november 2008

Need kultuuriinimesed, kelle looming on paistnud silma erilise originaalsuse või mõtteerksusega, saavad linnalt detsembris “Tallinna Kultuuritegu 2008” tunnustusauhindadena 200 000 krooni.

Need kultuuriinimesed, kelle looming on paistnud silma erilise originaalsuse või mõtteerksusega, saavad linnalt detsembris “Tallinna Kultuuritegu 2008” tunnustusauhindadena 200 000 krooni.

“Tallinna Kultuuritegu 2008” preemia antakse välja kahes kategoorias: loovisiku ja kollektiivi panus Tallinna kultuuriellu. Tunnustusauhinna nominentideks võib esitada loovisikuid, kelle panus linna 2008. aasta kultuuriellu on olnud olulise väärtusega, või sündmusi, mis paistavad silma originaalsuse ja mõtteerksuse poolest. Sündmus võib olla suunatud kas kitsamale huviliste ringile või olla kõikidele tallinlastele ja linna külalistele mõeldud suurüritus. Kultuurisündmus võib olla nii igal aastal toimuv üritus kui ka ühekordne projekt.
Preemia nominente võivad esitada kõik linnakodanikud ja organisatsioonid kuni 8. detsembrini k.a. Igaüks võib esitada ühe nominendi kummaski kategoorias. Nominente saab esitada Tallinna veebilehel aadressil http://www.tallinn.ee/kultuuritegu, samuti e-postiga ja postiga. Auhinna nominendiks ei saa esitada iseennast. Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti eelarves on preemiate väljamaksmiseks planeeritud 200 000 krooni.
Tunnustusauhinnad “Tallinna Kultuuritegu 2008” antakse üle 19. detsembril toimuval linna jõulukontserdil. Tallinna kultuuriteo tunnustusauhindu on välja antud alates 2005. aastast.
Vastavalt Tallinna linnavalitsuse eelnõule moodustati preemiasaajate väljaselgitamiseks ajutine komisjon. Ajutist komisjoni hakkab juhtima abilinnapea Kaia Jäppinen ning komisjoni kuuluvad kultuuriavalikkuse ning Tallinna ametiasutuste esindajad.
Abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et Tallinn on valitud 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnaks ning siinses kultuurielus tähelepanuväärsete algatuste ja sündmuste tunnustamine kultuuriteo auhindadega toetab kindlasti ka kultuuripealinna ambitsioone. Eelmisel aastal pälvisid Tallinna kultuuriteo tiitli Uue Maailma Festival ja Disainiaasta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.