"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Haruldased tammed said embleemi (0)
17. november 2008

Eelmisel nädalal paigaldati esmakordselt tähised kohaliku kaitse alla võetud harilikele tammedele.
Põõsa tee 1 kinnistul kasvavad tammed on esimesed loodusobjektid, mis on Tallinna linnas võetud kohaliku kaitse alla. “Kaitsealuse loodusobjekti tähisel kasutatakse looduskaitseembleemi, millel on rohelise tammelehe kujutis valgel taustal ja tähed LK,” selgitas abilinnapea Deniss Boroditš.
Ettepaneku väärt puude kaitse alla võtmiseks tegi Põõsa tee 1 kinnistu detailplaneeringu menetlemise raames kohalikku loodust hästi tundev Mähe elanik Oleg Toompuu. Tallinna Keskkonnaamet tellis tammede kaitse alla võtmise eelduste tuvastamiseks eksperthinnangu Tallinna Botaanikaaia tunnustatud dendroloogilt Olev Abnerilt, kes märkis, et tammed on püsivas heas tervislikus seisundis, tähelepanuväärsed, piirkonnas harvaesinevad ning omavad seega kaitse alla võtmise eeldusi.
Tammed võeti kaitse alla Tallinna Linnavolikogu määrusega 16. oktoobril. Idapoolse tamme kaitsevööndiks määrati 10 meetrit ja edelapoolse puu kaitsevööndiks 8 meetrit. Kaitsevööndis on keelatud tegevused, mis võivad puude seisundit halvendada, näiteks ehitiste (ka ajutiste ehitiste) püstitamine, mootorsõidukiga sõitmine, aga ka lõkketegemine. Täpse piirangute loetelu leiab Looduskaitseseaduse paragrahvist 31.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.