"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kolm aastat kindlust (0)
17. november 2008

Eestlaste teadvuses on kummaline vastuolu. Me armastame ameeriklaste kombel tuliselt kiruda avalikku võimu, nii ametnikke kui ka poliitikuid.

Eestlaste teadvuses on kummaline vastuolu. Me armastame ameeriklaste kombel tuliselt kiruda avalikku võimu, nii ametnikke kui ka poliitikuid.

Me arvame, et linna ja riigi palgal peab olema võimalikult vähe inimesi – ja soovitavalt võimalikult madala palgaga. Samas tahame me, et meie elukeskkond oleks sotsiaalselt niisama turvaline ja kaunis kui näiteks Põhjamaades. Ootame ka, et meil oleks piisavalt lasteaiakohti, sotsiaaltoetusi, mänguväljakuid, terviseradu, kokkuvõtvalt – et kümned ja kümned asjad oleksid kohe homme paremini kui täna. Ja seda loomulikult võimalikult vähe makse makstes.
Samas – iga päev ringi tormates võiksime palju enam märgata ja hinnata neid paljusid positiivseid muutusi, mis meie ümber siiski pidevalt aset leiavad.
Hoolimata kriitilisest meelest võiksime märgata, et tasapisi, kuust kuusse muutub linna elukeskkond palju ilusamaks. Näiteks kui veel mõned aastad tagasi oli enamik linna purskkaevudest umbes, siis nüüd sillerdab paljudes neist vesi. Kolme aastaga on 20 kooli renoveeritud ning järgmisel aastal saavad korda veel neli. Pole kaugel aeg, kui pealinnas pole enam ühtegi remontimata kooli.
Hetkel on valmimas või äsja on valminud ka tõeliselt mastaapsed projektid – Vabaduse väljak saab lõpuks ometi soliidseks esindusväljakuks. Kadrioru park on viimaste aastatega muutunud tõeliselt uhkeks jalutuspaigaks, kus on lastele üks linna suurim mänguplats. Igal kuul valmib mõni uus terviserada või jalgrattatee, uus laste mänguväljak, korda on saanud mitmed kirikud ja juurde tuleb uusi sotsiaalteenuseid.
Viimasel kolmel aastal on suuri muutusi linnas olnud kindlasti ka palju kergem ellu viia, sest linnavõim on olnud sama. Võimule tuldi täpselt kolm aastat tagasi 15. novembril. Pärast kadunud Jaak Tamme, kes oli linnapeaks 1992. aasta aprillist kuni 1996. aasta oktoobrini, on Keskerakond Eesti pealinnas järjest võimul olnud kauem kui mis tahes koalitsioon. Kindlasti pole kolm aastat Tallinna-suguse linna juhtimisel mingi eriline iga. Näiteks kui Eesti riik loodi, siis oli Anton Uuesson linnapea ametis riigi algusest kuni 1934. aastani (15 aastat!). Ent uue Vabariigi ajal on kolm aastat stabiilset valitsemist kahtlemata hinnatav rekord, mis väärib ka opositsiooni poolt järeletegemist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.