"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Ühisgümnaasiumi koolihoone sai korda (0)
17. november 2008

Riigikogu hoone projekteerinud arhitekt Herbert Johansoni projekti järgi ehitatud ühisgümnaasiumi koolihoonele pandi nurgakivi 70 aastat tagasi. “See maja on näinud nii paremaid kui ka halvemaid aegu. 1944. aasta märtsipommitamisel sai koolimaja sedavõrd kahjustatud, et see tuli uuesti üles ehitada. Möödusid aastad ja koolimaja vajas hädasti remonti, mis nüüd lõpuks ometi valmis on saanud,” ütles linnapea Edgar Savisaar, kelle sõnul on iga kool omanäoline ja nii on seda ka Tallinna Ühisgümnaasium.
“Siin koolis on õppinud palju tuntud ja vähemtuntud oma ala tippe, kes on aidanud kaasa meie kodumaa arengule,” lausus linnapea. “Vilistlase hulgas on kultuuri-, majanduse- ja riigitegelasi, teadlasi, sportlasi, poliitikuid, arste, õpetlasi, ärimehi, ajakirjanikke ja lihtsalt häid spetsialiste, teiste seas ka kunagine Tallinna linnapea Hardo Aasmäe. Haritud kodanik ei ole enam mitte pelgalt võimalus, vaid lausa vajadus. Selle põlvkonna tarkusest hakkab sõltuma Eesti riigi tulevik. On mitmeid globaal­seid probleeme, mis vajavad kiiret lahendamist. Täna elame me sellises maailmas, kus isegi paigalpüsimiseks on vaja pidevas liikumises olla. Teadmised ongi eeltingimuseks, et mõista kiiresti muutuvat elukeskkonda ja seda säästa.”
Tallinna Ühisgümnaasiumi renoveeris ning seda hakkab haldama ja hooldama OÜ BCA Center.
Nädal tagasi, 3. novembril taasavati Kalamaja Põhikool ja Tallinna Nõmme Gümnaasium. Uue õppeaasta alguses, 1. septembril aga Tallinna Kristiine Gümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium, Karjamaa Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Laagna Gümnaasium, Sikupilli Keskkool ja Kunstigümnaasium.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.