"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Üleskutse firmadele: ärge koondage kergekäeliselt inimesi! (0)
17. november 2008

Töötajate koondamise asemel peaks ettevõtjad neid hoopis enam koolitama – kutsus linnapea üles viimasel linnavolikogu istungil.

Töötajate koondamise asemel peaks ettevõtjad neid hoopis enam koolitama – kutsus linnapea üles viimasel linnavolikogu istungil.

Istung algas linnapea Edgar Savisaare kõnega praeguse linnavalitsuse kolme ametiaasta täitumise puhul. Linnapea sõnul poleks ühtegi saavutust selle aja jooksul sündinud ilma koostööta linnavolikogus. “Volikogu ei toimi ilma opositsioonita,” lausus Savisaar. “Palju häid mõtteid on sündinud volikogu opositsioonis. Usun, et rasketel aegadel riigi ja iga eestimaalase jaoks peame rohkem kokku hoidma. Peame otsima, mis meid ühendab, tüliõunte asemel ühiseid väärtusi.”

Kriisi ajaks uued töökohad

Savisaar tundis muret kasvava töötuse pärast ja keelitas ettevõtteid töötajaid vajadusel hoopis ümber õpetama. “Oktoobris võeti Tööturuametis 1600 ehk igas päevas keskmiselt 70 uut Tallinna töötut arvele,” rääkis linnapea. “Saan aru, et ettevõtted peavad majanduskriisile reageerima, aga majanduskriis ei tähenda, et igale investeeringule tuleb tõmmata pidurit. On inimesi, keda tuleb hoida, isegi kui omanikud peavad loobuma oma ootustest. Investeering on ka see, kui kulutame inimeste koolitamisele, täiendõppele.”
Linnapea sõnul kehtib sama põhimõte ka avaliku sektori kohta. “See viis, kuidas mõned poliitikud, ajakirjanikud ja ettevõtjad on rääkinud mõttetutest ametnikest ja töötajatest, on väga lühinägelik,” selgitas Savisaar. “Heade töötajateta ei tõuse ükski ettevõte, ei riik ega linn lendu. Mulle meeldib nende riikide poliitika, kus omavalitsustes luuakse majanduskriisi ajal hoopis uusi sotsiaalselt soodustatud töökohti, et tööpuudust ohjeldada.”

Rahvusrühmade ­kultuurikeskus

Jüri Reinmann (Keskerakond) edastas Tšernobõli veteranide tänu neile antava sotsiaalabi eest. “Sotsiaalabi programmid on vaieldamatult parimad kogu riigis,” rääkis Reinmann. “Loodan, et need jätkuvad ka järgmisel aastal ning abi hakkavad saama ka 1979–1989 toimunud Afganistani sõja veteranid kui võõrvõimude poolt represseeritud inimesed.”
Märt Kubo (Reformierakond) rõõmustas, et linn on teinud korda Vene kultuurikeskuse ja hoolitsenud ka muul moel teiste rahvuste eest. “Käisin Kaera tänaval, kus vana lasteaed on ümber tehtud rahvusrühmade kultuurikeskuseks,” lausus Kubo. “Kõik on väga tore, töö käib ja teisel korrusel on suur spordiklubi. Õismäel on Vene Gümnaasium piirkonna koolidest esimene, mis on korda tehtud ja ka Mustjõe Gümnaasiumis on siseruumid remonditud. See on väga hea, et vähemusrahvuste kultuur ei ole viimane.”

Lasteaedadele ­nõudepesumasinad

2008. aasta lisaeelarve läks volikogus teisele ja kolmandale lugemisele ning linnapea tuli edasiminekutest rääkima. “Teiseks lugemiseks esitati hulgaliselt vajalikke täiendusettepanekuid,” ütles Savisaar. “Muudatuste tulemusena suureneb linna sissetulekute ja väljaminekute maht 5,3 miljoni krooni võrra,” rääkis Savisaar. “Toetamist vääris ettepanek soetada Tallinna lasteaedadele nõudepesumasinad ja riietekuivatuskapid. Sellega saab iga lasteaed jõulude eel toreda kingituse. Tallinna Kunstigümnaasiumi renoveerimisprojekti täiendatakse 297,5 tuhande krooniga. Ühe ettepaneku tulemusel saab talvel Õismäe tiigi läheduses asuval liuväljal talverõõmu nautida. Lisaraha on ette nähtud ka Tallinna Sotsiaaltöö Keskusele koolitustegevuse katteks.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.