"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Valmimisel raamat ­dramaatilisest pronksiööst (0)
17. november 2008

Kaheksa väljapaistvat ajakirjanikku said linnalt 20 000 krooni meediastipendiumi, et nad käsitleksid oma loomingus kodurahu ja lõiminguteemat.
Tallinna linna meediastipendiumi saajad on: Josef Katz – ajalehe Molodjož Estonii reporter (kultuuri- ja koduloolise esseesarja valmimiseks), Peeter Ernits – ajalehe Maaleht peatoimetaja asetäitja (raamatu kirjutamiseks pronksiööst), Mihhail Vladislavlev – saate “Subboteja” juht (multikultuurse Euroopa tutvustamiseks), Aleksandr Zukerman – saate “Subboteja” juht (multikultuurse Euroopa tutvustamiseks), Maire Aunaste – ERR saatejuht (saate “Head uudised” toetuseks), Andrei Babin – ajalehe Postimees ajakirjanik (paljurahvuselise Eesti elu kajastamiseks), Märt Treier – TV3 uudistejuht (noortele suunatud töö toetuseks) ja Viktoria Ladõnskaja – ajalehe Eesti Ekspress ajakirjanik (tõsielusarja RU.EE tootmiseks).
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on meediastipendiumi eesmärk elanikke adekvaatselt informeerida ja kaasata ning lähendada eri keelt kõnelevate inimeste meedia- ja kultuuriruume. “Sihtsuunitlusega meediastipendiumiga motiveeritakse eesti- ja venekeelses meedias ajakirjanikke, kes tahavad rahvusteemat käsitleda, probleemidest avameelselt ja objektiivselt rääkida,” lausus Jäppinen.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.