"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Venelaste jõuludessanti oodates (0)
17. november 2008

Laiaulatuslik linna reklaamikampaania meelitab Vene turiste jõuludeks pealinna, lubades neile talvemuinasjuttu vanalinnas.

Laiaulatuslik linna reklaamikampaania meelitab Vene turiste jõuludeks pealinna, lubades neile talvemuinasjuttu vanalinnas.

Nagu teada, vähendasid “pronksiöö” sündmused tublisti Vene turistide tungi Eestisse, püüti isegi boikotti välja kuulutada. Õnneks terve mõistus võitis ja nende turistide hulk, kes meie riiki külastada soovivad, hakkas kasvama.
Vastavalt statistikaameti andmetele peatus käesoleva aasta jaanuarist augustini Eesti võõrastemajades ja hotellides 39 700 venemaalast.
“Aga kuna jõulu aegu on turiste alati rohkem, saab niisiis aasta lõpuks 2007. aasta tase kindlalt ületatud,” loodab abilinnapea Jaanus Mutli.
Vene turismidessandi algus langeb detsembri lõppu. Kahjuks võib Peterburi reisirongi käigust ära jäämine mõjutada Venemaa põhjapoolsest pealinnast tulevate külaliste arvu. Sõitasoovijaid on aga sedavõrd palju, et mõned turismifirmad, kartes pikki järjekordi piiril, kavatsevad tuua Peterburi turistid Jaanilinna, siis ületada piiri jalgsi ja Narvast sõita bussiga Tallinna. Moskvast asuvad teele täiendavad tšarterrongid. Tänavu tuuakse esmakordselt turiste Tallinna tšarterlendudega Domodedovost, kusjuures neile reisidele müüakse ka üksikpileteid. Paljudes hotellides on välja töötatud eriprogrammid Vene külaliste jaoks. Selleks, et Tallinn muutuks tõeliseks talvemuinasjutuks turistidele, on siia detsembriks-jaanuariks planeeritud kõige erinevamaid ettevõtmisi igale maitsele, alates jõululaadast Raekoja platsil kuni džässikontsertide ja kinofestivalideni välja.
Kui statistika räägib 40 000 turistist, siis kokku on aga Tallinna külastanud kindlasti veel poole rohkem venemaalasi, sest hotellides ja võõrastemajades peatub Tallinna linnavalitsuse viimase aasta uuringu põhjal vaid 49% Venemaalt sissesõitnuist. Teised peatuvad sugulaste, sõprade või tuttavate juures.
Mida teevad Vene turistid meie linnas? Küsitletud nimetasid kõige sagedamini jalutuskäike linnas, vaatamisväärsuste külastamist, poeskäike ja kohvikutes ning restoranides käimist. Kuigi me aegajalt kaebame kõrgete hindade üle meie kauplustes ja kaupade puuduliku valiku üle, tunduvad moskvalastele ning peterburilastele meie hinnad täiesti vastuvõetavad.
Butiikide küllus kesklinnas aga võimaldab neil ühendada poeskäigud viibimisega eksootiliselt keskaegse hõnguga vanalinnas.
Uuring näitas, et kõige enam hindavad Vene turistid Tallinnas ohutust. Sellisel seisukohal on 88% küsitletutest. Kõrge hinnangu sai ka suure hulga vaatamisväärsuste ning heatahtlike ja osavõtlike inimeste olemasolu. 78% Vene turistidest peavad meie linna puhtaks ja heakorrastatuks. Tallinlasi see üllatab, kuid 62% küsitletutest mainisid linna ühe sümpaatse omadusena ka häid ilmaolusid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.