"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
2009. aasta linnaeelarve kasvab 8,1 miljardini (0)
01. detsember 2008

Järgmisel aastal saab Tallinnas korda viis koolimaja, pensionäride hinnatõusu kompensatsioon tõuseb 1000 kroonile, selgub volikogusse jõudnud 2009. aasta linnaeelarve eelnõust.

Järgmisel aastal saab Tallinnas korda viis koolimaja, pensionäride hinnatõusu kompensatsioon tõuseb 1000 kroonile, selgub volikogusse jõudnud 2009. aasta linnaeelarve eelnõust.

Tallinna linn rahastab järgmise aasta linnaeelarvest jätkuvalt suuremahuliselt koolide renoveerimist, näiteks saab järgmisel aastal korda viis koolimaja ning alustatakse veel nelja koolimaja tervikrenoveerimist. Jätkatakse kogu pere mänguväljakute rajamist. Tallinn jätkab ka programmi “Igale lapsele lasteaiakoht” elluviimist ning ühekordne hinnatõusu kompensatsioon eakatele tõuseb 850 kroonilt 1000 kroonile. Jätkatakse ka sotsiaalasutuste renoveerimist, sealhulgas jõuavad lõpule Iru Hooldekodu renoveerimistööd.
Järgmise aasta eelarve arvestab ka vajadusega tagada 2011. aastaks kogu linna kanaliseerimine, teede rajamisse ja remonti investeeritakse ligi 700 miljonit krooni.
Järgmise aasta suvel jõuab lõpule Vabaduse väljaku rekonstrueerimine pealinna esindusväljakuks, Kalamaja kalmistupargi põhjalik korrastamine, Nõmme turu tänapäevaseks müügikeskuseks kujundamine jpm.
Tallinna linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule linnaeelarve eelnõu, mille kohaselt on järgmise aasta eelarve kogumaht ligi 8,1 miljardit krooni. “Käesoleva aasta linnaeelarve kogumahuga võrreldes on järgmiseks aastaks kavandatud 3,1% suurem eelarve,” ütles linnapea Edgar Savisaar. “Tulud on tänavusega võrreldes 5% ning põhitegevuse kulud 3,1% suuremad ning investeeringute kogumaht koos PPP-projektidega 8% suurem.”
Savisaare sõnul on Tallinn riigiga võrreldes oma prognoosides märksa ettevaatlikum ja konservatiivsem. “Jätkame eelarve planeerimisel jätkusuutlikku, alalhoidlikku liini. Järgmiseks aastaks kavandatud eelarve on tasakaalus ja kindlustab stabiilsuse,” ütles Savisaar.
“Järgmiseks aastaks Tallinnale kavandatud eelarve arvestab riigi keerulise majandusolukorraga vägagi tõsiselt,” rõhutas Savisaar. “Riigieelarve projektiga võrreldes  kavandasime meie kolm korda madalama eelarvekasvu kui valitsuse poolt Riigikogule üle antud riigieelarve projektis. Riigieelarve kasvab praeguse seisuga järgmisel aastal 9,2%, Tallinna linnaeelarve aga vaid 3,1%,” ütles Savisaar.
Linnapea nentis, et Tallinnal tuleb hakkama saada ka sellega, et riigipoolsed toetused suurtele objektide, sh investeeringuraha lauluväljakule ja loomaaiale jäävad ära või vähenevad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.